Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

В оздоровчому центрі «Маяк» змагалися 350 юних козаків

В оздоровчому центрі «Маяк» змагалися 350 юних козаків

Юні козаки із новою зброєю. В обласному етапі Всеукраїнської військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл «Джура» вперше змагалися діти із чотирьох ОТГ. Як все відбувалось – бачили наші колеги.

В обласному етапі Всеукраїнської військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл «Джура»  взяв участь 31 рій. Це діти чотирьох ОТГ, міст обласного значення, гімназій та шкіл-інтернатів. Цьогоріч  з обласного бюджету спрямували  кошти на харчування дітей та закупили зброю для гри.

Станіслав Комісар,  директор Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства: Для того, щоб добре виступити – це постійно треба добре тренуватися і підтримувати свою фізичну силу і здоров’я. І стрільба, наприклад, вимагає відповідної підготовки. Діти повинні бути добрими орієнтувальниками.

Змагання відбулися  в селі Головач Полтавського району, в оздоровчому центрі «Маяк». Саме там діти розмістили свої табори.  Із задоволенням,говорять, варять кашу, співають пісні, грають та знайомляться з місцевістю.

Всього змагань було дев’ять.Юні козаки перетягували линву, стріляли із лука та представляли  свої команди. Під час заліку «Добре діло», вони показали високий рівень волонтерської та краєзнавчої підготовки, каже Станіслав Комісар. Серед лідерів змагань рій  «Соколята» із Миргорода.

Захар Іщенко, учасник рою «Соколята» Миргородська спеціалізована школа №5: Не вперше, мені дуже подобається. Бо таких ігор, насамперед зараз дуже мало. І такі ігри в нас розвивають нові таланти. Нові види мистецтва, наприклад, це медицина, туристична. Ти бігаєш, ти команда. Ти повинен працювати не за одного, а як ціле.

Захар Іщенко каже: влада нині мало приділяє уваги військово-патріотичному  вихованню молоді.

Захар Іщенко, учасник рою «Соколята» Миргородська спеціалізована школа №5: На молодь виділяється дуже мало часу. Наприклад молодь не читає. Не має тих гуртків, які були раніше. Не має тих ігор, які були. Напевно забувають про це, напевно молодь не потрібна.

Учасниця Марія Ярославська вважає: нині в області дуже мало можливостей, щоб розвивати патріотизм.

Марія Ярославська, учасниця рою «Соколята» , Миргородська спеціалізована школа №5: Для того, щоб в нашій області краще розвивався патріотизм треба створювати гуртки не лише в школах, а можливо якісь комплекси, щоб  діти могли туда ходити і збиратися, проводити там свій вільний час. Тому, що на жаль, таких немає. Ми можемо лише в школі там взяти участь в «Сокіл»Джура».

Перше засідання координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при облдержадміністрації викликало чимало обурень у громадськості щодо їхньої роботи. Тому комісія вирішила особисто приїхати до оздоровчого центру «Маяк», аби побачити,  чим займаються діти.

Олександр Буцький,  начальник управління у справах  сім'ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації: Друге засідання виїздне, ми самі зробили, щоб знаєте, дійсно не в кабінеті, а шоб в живу подивиться. На минулому засіданні було дуже багато питань. Чи ведеться робота, чи не видеться?Але перше засідання, дуже важко. Я думаю, зараз по іншому будуть дивиться на нашу роботу.

Керівник оздоровчого центру «Маяк» Людмила Сердюк вважає: сучасне покоління потрібно відлучати від комп’ютерів та  гаджетів і можна це зробити на обласному рівні.

Людмила Сердюк, керівник оздоровчого табору «Маяк»: Треба, щоб працювали, а не закривалися дитячі оздоровчі заклади, треба, щоб більше туристичних походів було. Щоби діти вміли приготувати кашу на вогнищі одним сірником. Щоби в спілкуванні між собою не було поганих слів.

В обласному етапі Всеукраїнської військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл «Джура» взяли участь 350 юних козаків.