Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Підприємець вимагає скасувати рішення ДАБІ про незаконність робіт на вул. І. Мазепи, 45/4 у Полтаві (відео)

Підприємець вимагає скасувати рішення ДАБІ про незаконність робіт на вул. І. Мазепи, 45/4 у Полтаві (відео)

Харківських експертів долучать до справи про законність скандальної забудови на вулиці І. Мазепи, 45/4 у Полтаві. Таке рішення прийняла суддя на черговому засіданні Полтавського окружного адміністративного суду. Там розглядають позов підприємця до Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Підприємець Андрій Яремчук подав позов на Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області та головного інспектора будівельного нагляду Валентина Діденка. Ні позивача, ні відповідача на черговому засіданні не було. Представники підприємця надали судді додаткові документи. Вони відстоюють позицію, що законодавство розрізняє поняття «будівельні роботи» та «встановлення тимчасових споруд». І, за словами Сергія ЗнАменського, порушень не було.

Сергій Знаменський, представник позивача: Коли мій довіритель отримав паспорт прив’язки, який є основним документом для встановлення тимчасової споруди, він приступив до підготовки майданчика для встановлення груп цих тимчасових споруд. Але не маючи первинних документів, інспекція ДАБІ на свій, як ми вважаємо, суб’єктивний розсуд винесла дане рішення.

Перевіряти законність робіт на вулиці І. Мазепи 45/4 у Полтаві інспектор архітектурно-будівельної інспекції прийшов, після того, як служба отримала низку скарг від полтавців. На засіданні суду представник відповідача відмовилася коментувати свою позицію. На розгляд справи прийшли і активісти, які протистояли забудові.

Олександр Скрипай, полтавець: Неодноразово перебував на акціях, які проводилися на 23-му. Оскільки ми вважаємо, що там ведеться саме забудова. Вона є незаконною. Тому що там є дозвіл на розміщення тимчасових споруд. А тимчасові споруди на фундаменті стаціонарному не можуть встановлюватися. Тому ми вважаємо, що ця забудова є недоцільною.

Позивач вимагає визнати незаконним припис про призупинення робіт на накладення штрафу. Тому його представники подали клопотання про призначення судової будівельно-технічної експертизи.

Марія Довгопол, суддя Полтавського окружного адміністративного суду: З метою вивчення вказаного клопотання представників позивача про призначення експертизи, суд направляється до нарадчої кімнати.

Потому суддя задовольнила клопотання. Будівельно-технічну експертизу проведуть у Харківському науково-дослідному інституті судових експертиз імені Бокаріуса. Нагадаємо, полтавські активісти намагалися зупинити забудову на пішохідній зоні, не вважаючи це встановленням тимчасових споруд. Державна архітектурна інспекція відреагувала на скарги. Після перевірки інспектор визнав роботи, які там проводилися, незаконними.