Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Дмитро Купченя
Дмитро Купченя

Музичні таланти з різних куточків України збирає фестиваль-конкурс «Полтавська битва»

Музичні таланти з різних куточків України збирає фестиваль-конкурс «Полтавська битва»

Класика сучасної української музики і популярні зарубіжні хіти тішили слух меломанів 13 та 14 травня у дитячій музичній школі №1. Черговий раз – вже 8-ий поспіль – музичні таланти з Полтавщини та ще багатьох областей України збирає фестиваль-конкурс гри на духових та ударних інструментах «Полтавська битва». За перебігом мистецьких змагань стежили наші кореспонденти.

Якщо Ваші діти – нескінченне річище енергії, безмежний резервуар емоцій та творчих сплесків, й іноді Вам здається, що вони  грають у Вас на нервах, то         дозвольте їм грати, але на музичних інструментах. Така філософія може принести свої плоди, – переконані організатори фестивалю. На цей раз майже 400 талановитих дітей та викладачів з Харківської, Одеської, Запорізької, Вінницької, Луганської та Донецької, Кіровоградської і Полтавської областей взяли участь у конкурсі.

У конкурсі 4 номінації: духові інструменти – мідні, дерев’яні, ударні, а також естрадного напрямку. Оцінювали виступи юних музикантів заслужені артисти України та викладачі Полтавського музичного училища імені М. Лисенка, Київського інституту музики імені Р. Глієра, Донецької державної музичної академії імені С. С. Прокоф’єва, Луганського національного університету імені Т. Шевченка, Київського національного університету культури і мистецтв.

 «Полтавська битва» – трохи не єдиний із Всеукраїнських фестивалів, що проходить під егідою Міністерства культури, і є безкоштовним для учасників. А ще на полі так би мовити повно граючих тренерів, себто викладачі також показують свою майстерність, серед них і директор приймаючої сторони, який майстерно задає ритм шкільному біг-бенду за ударною установкою. Коли підбито всі підсумки, учасники, зіркові журі і гості фестивалю дають спільний гала-концерт на Театральній площі.

У номінації мідні духові інструменти (старша вікова категорія) Гран-прі отримав учень музичної школи №2 з Кропивницького Ігор Максименко.

У номінації духові дерев’яні інструменти у молодшій віковій категорії Гран-прі виборола вихованка Харківської спеціалізованої школи-інтернату Марія Латкіна, у старшій віковій категорії – учениця Полтавської міської школи мистецтв (мала академія мистецтв) імені Р.Кириченко Софія Матвієнко.

У номінації духові інструменти, естрадні твори у молодшій віковій категорії Гран-прі отримала учениця Онуфріївської школи мистецтв Діана Єлисаветська.

У номінації ударні інструменти, естрадні твори (старша вікова категорія) Гран-прі отримав Антон Мазепа, вихованець Полтавської ДМШ № 1 імені П.Майбороди.