Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

6800 гривень штрафу та анулювання ліцензії - за продаж алкоголю неповнолітнім

6800 гривень штрафу та анулювання ліцензії - за продаж алкоголю неповнолітнім

Як захистити неповнолітнього від алкоголю?Представники поліції, влади та громадськості зібралися разом, щоб обговорити проблеми та методи профілактики здорового способу життя серед молоді. У такий спосіб вони долучилися до  Всеукраїнської акції "Відповідальність починається з мене".

Голос: Не потрібно неповнолітнім купувати алкогольні напої.

Богдан Ночовкін навчається у 6 класі. Каже, сам алкогольні напої ніколи не купляв, а його товариша просили це зробити.

Богдан Ночовкін, школяр: Один мій друг ішов по вулиці і до нього підійшли два алкоголіки і сказали, щоб він пішов до магазину і купив їм спиртні напої. Ну він не согласився і побіг додому.

Продавці не дотримуються закону та продають підліткам алкоголь і тютюн, говоритьІрина Карюк з обласної поліції. Задля популяризації здорового способу життя у 2014 році створили Всеукраїнську програму «Відповідальність починається з мене», де громадськість з поліцією об’єдналася заради спільної мети. Про результати проведеної роботи на Полтавщині.

Олег, школяр: Ці акції зможуть зацікавити молодь задуматися, а навіщо це. Якщо вони не задумаються, то, можливо, закриються ті точки, які видають алкоголь, і вони не будуть вживати його.

Учасники засідання розповіли про власні напрацювання та розробили план спільної роботи.

Ірина Карюк, начальник відділу ювенальної превенції обласної поліції: За допомогою ГО ми мали змогу розповсюджувати певні наліпки , листівки. Звичайно, це наглядніше , ніж проводити роз’яснювальні роботи або читати десь у школі лекції, провести бесіди з батьками.

Світлана Лобанова, представниця ГО « Команда молоді»: Ми говоримо про випадки, коли молодь вживає алкогольні та тютюнові вироби, то ми повинні не лише говорити, що це неправильно, а й пропонувати якусь альтернативу. Саме тому в нас два напрямки роботи: профілактичний, і напрямок, де ми намагаємось зробити такі заходи, щоб спонукати молодь займатися здоровим способом життя.

Під час проведення рейдів по торговельних закладах траплялися і курйозні випадки, розповідає представник ГО « Команда молоді» Світлана Лобанова.

Світлана Лобанова, представниця ГО « Команда молоді»: Не завжди продавці реагують відповідно, як повинні реагувати. Є продавці, які розуміють свою провину, вибачаються і потім вже не продають , а був випадок, коли продавець зжувала протокол,  складений на місці.

Нагадаю, 6800 гривень штрафу та анулювання ліцензії підприємцям передбачає законодавство  за продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім.