Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Дмитро Купченя
Дмитро Купченя

Роман Коляда презентував полтавцям свій новий альбом

Роман Коляда презентував полтавцям свій новий альбом

Священик-піаніст Роман Коляда презентував полтавцям свій новий альбом «Очікування». Зустріч відбулася у рамках бібліотечного проекту «Українські акценти» у Свято-Миколаївському храмі Полтави і обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді.

Диякон, піаніст-імпровізатор, журналіст, радіо- та телеведучий, поет – Роман Коляда  політалант. До цього він уже презентував у Полтаві свої збірки віршів «Лю-мінор» (2016), «Пісні для читання» (2014). Та набагато більш впізнаваний він як голос, що лунає на хвилях радіо «Промінь» і «Воскресіння». Диякон має шанувальників у соцмережах. Розповідає:  настав той момент, коли  засипали питаннями – коли ж буде наступний диск? Це одна із причин такої назви, інша – …

Роман Коляда, диякон, журналіст, поет: «Експектансі» з англійської очікування. Я довго чекав одного листа, а коли я довго про щось думаю, то це обов’язково виливається у творчість…

Альбом  у Києві  презентували 7 квітня, тоді ж почалася цифрова дистрибуція. Роман розповідає: довго думав, який альбом робити наступним: електронне тріо чи джазовий квартет, чи сольний. Друзі і фоловери на фейсбуці проголосували за сольний.

Свою музику сам автор називає «ноустайл», тобто без стилю, хоча критики назвали його міксом із джазу і «нью-ейдж». Вона медитативна, навіть дещо меланхолійна, та якщо в ній і є сум, то виключно світлий, – розповідає композитор.

Роман Коляда, диякон, журналіст, поет: Ескімоси розрізняють 50-80 відтінків снігу, для чого в них є спеціальні слова, так і в музиці, сум буває різний та всередині цього – світло.

Також диякон-меломан зачитав кілька нових поезій, ще не оформлених у збірку. На своїх виступах він часто експериментує з  форматом «аудіопеозії». Та і композиції свої називає не просто треками, а «п’єсами». Адже музикант сідає за рояль не порожнім, а наповненим, коли йому є що сказати публіці, та й всьому світові.