Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

У поліклініках не вистачає вакцин для малечі

У поліклініках не вистачає вакцин для малечі

У Полтавській поліклініці не всі діти отримують безкоштовне щеплення від коклюшу, дифтерії та правцю. Причина – відсутність вакцини.  Щоб купити її в аптеці, необхідно витратити 890 гривень. Тому мамам доводиться платити за те, що мають отримувати безплатно.

Мама десятимісячної  Ані  Надія Мізернюк говорить: нині отримати вакцину  – велика проблема.

Надія Мізернюк, мама десятимісячної  нни: Вакцин на сегодняшний  день в поликлиниках нету. Кому-то делают, кому-то нет. Педиатры сами мамочкам не могут смотреть в глаза. Они не знают, что им говорить. Потому, что все идет свыше, с руководства.

Стосовно щеплень жінка спілкувалася  з  іншими мамами. Каже, розповідають таке.

Надія Мізернюк, мама десятимісячної  Анни: Мамочки некоторые говорят: да,  нам сделали. Сделали в поликлинике. Но для этого требовалось как бы, тоже, где-то что-то проплатить.

Вакцина АКДП – комбінована вакцина проти дифтерії, правцю та кашлюку.Діти до року повинні отримати її тричі. І в 1.5 роки четвертий раз.Пані Надія розповідає, що навіть, в деяких аптеках, вакцин  немає  або вони коштують дуже дорого.

Надія Мізернюк, мама десятимісячної Анни: Это просто гонка за вакцинами. Стоимость ее 890 гривен. Либо же идти в частную клинику, упустим название и делать почти за 1.5 тысячи. С социальной помощью 860 гривен – это мыслимо.

Підтверджує слова мами і начальник торгового відділу «Полтавафарм» Тамара Бибич. Нині в актеках вакцини АКДП – немає.

Тамара Бибич, начальник комерційного відділу ПОКП «Полтавафарм»: Інформація подається зверху, що ніяких проблем з цим немає. А на місцях в нас, насправді, проблема єсть. Тому, що якщо раніше поставки були централізовані, закуплялися через МОЗ, розподілялися на наші поліклініки, то зараз це проблема. Тому, що деякі вакцини були російського виробництва, зрозуміло чого. Вони зараз не поставляються, але ж є імпортні. І, на жаль, їхня кількість, якщо поставляється, то обмеженій кількості і не вчасно взагалі. Навіть якщо замовляємо якусь кількість, дістається 10-20 частина з того, щоб ми хотіли отримать.

Головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Світлана Писаренко пояснює:  вакцина АКДП  для дітей у лікарнях, амбулаторіях та поліклініках області – є. Вона безкоштовна, але не без клітинна, а цільноклітинна.

Світлана Писаренко, головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА: У нас є цільноклітинна вакцина і буде надалі.  – тобто це як аналог? – це одне й теж, але відрізняється трошки кількістю антигенів. Як я вам пояснила 3 тисячі – і два-5 антигенів. Але склад зовсім однаковий. Вона щеплюється проти дифтерії, кашлюку, проти правцю.

Світлана Писаренко повідомила: нині в Фейсбуці  створили сторінку  «Педіатри Полтавщини рекомендують». Там батьки можуть знайти всю інформацію про вакцини: чим вони відрізняються, які побічні реакції можуть бути та інше.