Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

74-у річницю від дня заснування відзначили в/ч, що у Селещині

74-у річницю від дня заснування відзначили в/ч, що у Селещині

Військова частина, що ремонтує старі  ЗІЛи чи УАЗи  та тестує протигази,  відзначила  74-у річницю від дня заснування. Відремонтовану техніку, яка іноді більше 30 років стояла на зберіганні,  передають на схід, в АТО. Чим іще незвичайна частина, що в Машівському районі, дивіться далі в сюжеті.

Німецьку вівчарку Рема в військовій частині, що розташована в Селещині, називають пілотним проектом. Десять днів тому її  привезли з кінологічного центру. Зараз собака проходить адаптаційний період. Звикає до нового хазяїна та вивчає прості команди.

Любомир Самошко, охоронець: Стараюсь попробовать простые команды, сидеть, лежать, команда место, чтоб не срывался с места, пытаюсь идти по следу, но пока что еще площадок нету.

Поки що в частині дві вівчарки - німецька та бельгійська. Згодом придбають ще 8. Основне завдання  чотирилапих - охорона території.

Олександр Ковальський, начальник команди воєнізованої охорони: Для нас це діло молоде, але з задоволенням займаємося, собак дали трохи тренованих.

Олег Сазоненко  в частині рік. Службу проходить за контрактом. Керує бойовою розвідувально-дозорною машиною. Військовий демонструє оновлену техніку.

Старший солдат говорить: на такій машині здійснюють хімічну, біологічну та радіаційну розвідку. Техніку випробував на практиці під Маріуполем.

Олег Сазоненко,  водій взводу хіміко-біологічно-радіаційної розвідки: Був сигнал, ми заїхали відсліжували на БРДМ-2РХБ, радіацію, хімічне зараження, нічого не виявили був ложний сигнал, а так караули варта.

З початком АТО на базі розпочали активно ремонтувати спецтехніку. Тут  відновлюють машини, які десятиліттями ніхто не використовував. За цей рік оновили їх більше шести десятків.

Олександр Руденко, заступник командира частини: Військовою частиною було видано 1 тис. одиниць техніки, десь 580 було поставлено з колін.

Військова частина в Селещині має чотири відділи зберігання засобів радіаційного, хімічного й біологічного захисту. Є ремонтна рота, підрозділи з матеріально  - технічного забезпечення та рота ліквідації наслідків.  Піднімав частину свого часу й генерал-майор запасу Віктор Коробка. А нині приїхав до підрозділу з подарунком – приладом дозиметричного контролю. 

Віктор Коробка, колишній начальник військ РХБЗ ЗСУ: У 2007 році я в цій базі прожив 3 місяці, наводячи порядок з командиром. Через 5 років база стала кращою частиною серед баз ЗСУ. Було скільки проблем, люди не розуміли, як привести в порядок, але привели в порядок 01:25

17 травня 536-база відзначила 74-ту річницю з часу заснування. 

Ігор Іванченко, командир військової частини: Наша частина створена в 1943 під Сталінградом, в 1944 переїхала сюди.

Влаштували свято для військових місцеві артисти. Кращим бійцям  вручили грамоти й нагороди.