Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Стартувала основна сесія ЗНО-2017 (відео)

Стартувала основна сесія ЗНО-2017 (відео)

Основна сесія ЗНО-2017 стартувала. Абітурієнти здавали тестування з української мови та літератури. В області на участь у зовнішньому оцінюванні зареєструвалися майже дев’ять тисяч охочих. Наша знімальна група побувала перед початком ЗНО на одному із пунктів у Полтаві.

З 10-ї години 15 хв. в абітурієнтів почали перевіряти документи та впускати їх до приміщення. Анна взяла із собою тільки необхідне.

Анна, одинадцятикласниця: Пригласительное – это надо было распечатать. Сертификат, который к нам приходил в школу. Паспорт и ручки. Несколько, а то вдруг писать перестанут. 

Ще зранку Кирило переглянув конспект. На тестуванні тепер, каже, головне - не хвилюватися і не порушувати правила.

Кирило, одинадцятикласник: Главное выключить телефоны и ничего не забыть достать из кармана. И сидеть тихо потому, что если начнешь говорить, тебя выгоняют. И обидно терять год из-за невнимательности.

До пункту, що в приміщенні педагогічного університету, абітурієнти з різних шкіл прийшли разом із класними керівниками. Валентина Станіславівна наглядає за трьома своїми ученицями зі спеціалізованої школи. Дівчата пройшли пробне ЗНО, прагнуть вступити до київського вишу. Тестування здаватимуть, як і всі, але інструктаж для них буде із сурдоперекладом.

Валентина Бажан, класний керівник: Хороше показали у навчанні, поведінці і бажають рухатися уперед. Здобувати освіту, спеціальність.

На виконання близько шістдесяти завдань у абітурієнтів – три години. Структура тестів складається із кількох розділів: мова, література та власне висловлювання. Результати першої і третьої частини зарахують як оцінку за державну підсумкову атестацію. Рік посиленої підготовки - і Даша готова до випробування.

Даша, одинадцятикласниця: Сьогодні вже не читала. Не знаю, для мене це вже навпаки, всі знання починають перемішуватися. І якийсь сумбур в голові. Не має сенсу хвилюватися. Все, що ти міг ти вже вивчив. Ти зараз ідеш, аби показати свої знання.

Основна сесія ЗНО триватиме до 16 червня. Правильні відповіді можна буде подивитися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти уже наступного дня після тестування. Нагадаємо, цьогоріч випускники шкіл не здаватимуть екзамени у навчальних закладах. Як оцінку за підсумкову атестацію їм зарахують результати трьох тестувань.