Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

«Які круті до щастя сходи» - нова поетична збірка Марії Бойко

«Які круті до щастя сходи» - нова поетична збірка Марії Бойко

Ліричні та патріотичні мотиви. Полтавська поетеса Марія Бойко презентувала нову збірку віршів – «Які круті до щастя сходи». Це одинадцяте поетичне видання авторки. На творчому вечорі були і мої колеги.

Свій ювілейний творчий вечір у Полтавській галереї мистецтв заслужений діяч мистецтв України Марія Бойко розпочала найновішими віршами.

Марія Бойко, поетеса: І ви, мої друзі \ Хай буду далеко \ Прилину, мов вірний лелека \  Прийду, обійму \ Все на двох розділю \ Із тими, кого і шаную, люблю.

В останню поетичну зірку «Які круті до щастя сходи» увійшла поезія, яку поетеса написала за останні півтора роки.  Це переважно вірші про кохання.

Марія Бойко, поетеса: Книжка вийшла півроку тому назад. Вона планувалася на моє 40-річчя. Але, на жаль, за два тижні до мого дня народження померла мама. І з зрозумілих причин я відклала вечір. І ось тепер ми повернулися до цієї ідеї.

Одну із передмов до видання написав ректор Полтавського інституту післядипломної освіти Віталій Зелюк. Каже: Марія торкається тем кохання, щастя, недолі та патріотизму. І додає: його зацікавили не лише вірші, а й назва книги.

Віталій Зелюк, написав передмову до книги: Це як настанова і тим, хто буде читати, і тим, хто читає ці твори, по-перше, щастя – це мета.   І не забуваймо, що ці сходи круті.

Директор Гадяцького коледжу культури і мистецтв Анатолій Насменчук знайомий з поетесою та її творчістю близько 10 років. Про складані і серйозні речі, говорить, Марія Бойко пише просто і дохідливо. Згадує приїзд поетеси до коледжу та реакцію студентів.

Анатолій Насменчук, директор Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. Котляревського: Їм здавалося, що це буде якась така помпезна фігура, якась мотрона із скла і граніту і бог знає з чого. А виявилося, що це майже дівчисько, яка говорить про серйозні, складні речі дуже простими словами.

Колишній музичний керівник гурту «Краяни», соліст обласної філармонії Валерій Соколик на творчому  вечорі виконав пісні, покладені на слова Марійки Бойко. Творча співпраця між ними почалася ще з 90-х.Каже: тоді полтавська поетеса-піснярка побачила паралель між гуртом і чумаками. Тож написала вірш, який ліг в основу однойменної пісні  - «Чумаки».

Валерій Соколик, заслужений артист України: Принесла вірша. Отак склалося. Написав музику. Ви знаєте, пісня стала хітом у свій час, лауреатом пісенного «Вернісажу». Об’їздили з цією піснею півсвіту.  

У творчому вечорі поетеси взяли участь вокальні колективи та солісти Полтави.  Нагадаємо, поетична збірка Марії Бойко вийшла у світ у 2016 році  у  видавництві АСМІ накладом 500 примірників.