Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

У Полтаві презентувати інтерактивну карту для перевірки на ВІЛ-інфекцію

У Полтаві презентувати інтерактивну карту для перевірки на ВІЛ-інфекцію

Інтерактивну мапу для перевірки на ВІЛ-інфекцію створили  підлітки. Полтава одна з перших областей, де презентували цей проект. Офіційно його запустять у середині літа. Поки що Інтернет-карта працює у тестовому режимі. Як саме, знають мої колеги.

Активістка  благодійного об’єднання для підлітків «Тінерджайзер» Яна Панфілова показує інтерактивну карту, на якій позначені локації для дозвілля. Їх  полтавська молодь відвідує найчастіше.

Яна Панфілова, активістка  БО «Об’єднання  підлітків та молоді «Тінерджайзер» м. Київ: У нас есть иконки. Например? Я хочу поесть, нажимаю  МД. Эту штуку заполнял мальчик 16 лет. Тут можно будет оставить отзывы и есть оценка, насколько оценивают эту локацию.

На цій мапі розташовані іпункти безкоштовного тестування на ВІЛ. Якість надання послуг у  центрах  перевірятимуть самі ж підлітки.

Яна Панфілова, активістка  БО «Об'єднання  підлітків та молоді «Тінерджайзер» м. Київ: Мы будем ходить и  давать оценку этим пунктам тестирования, проверять,  насколько эти пункты дружественные к молодежи. Мы говорим молодежи, что можно тестироваться на ВИЧ с 14 лет по законодательству Украины.

Окрім Полтави,  такі карти є у Тбілісі, Санкт-Петербурзі, Казані та  Києві. Поступово мапу удосконалюватимуть і доповнюватимуть новими локаціями.

Віктор Шилов, керівник профілактичного громадського центру для підлітків “Lighthouse” БО “Світло надії”:Якщо ми бачимо в коментарях, що знайшли цікаве місце, або рекомендували для візиту: музей чи кафе, чи відкрили новий пункт тестування, то все це буде вказуватися на карті.Це матиме мотиваційний компонент для тих хлопців і дівчат, які не планували проходити.

Активісти з полтавського об’єднання «Тінерджайзер» протестувала п’ять пунктів, де перевіряють на ВІЛ.  В обласному центрі також проводять  виїзні тестування у коледжах, технікумах та ліцеях.

Артем Величко, активіст  БО «Об'єднання  підлітків та молоді «Тінерджайзер» м. Полтава: Майже жоден підліток із власної волі не піде на таке тестування, маючи страхи та опасіння, комусь навіть соромно або просто немає часу. Тому ми зробили так, що не підліток іде на тестування, а воно йде до підлітка

За словами активістів  об’єднання, в Україні 60% молоді ніколи не замислювалися над необхідністю пройти тестування на ВІЛ-інфекцію. Проте ось ці підлітки, говорять, що про власне здоров'я потрібно дбати.

Голос: Ці аналізи потрібні людям віком від 18 років. Тому що не завжди є безпечний статевий акт

Голос: Каждый человек ведет разный способ жизни. Никто от этого не застрахован и обязательно надо это делать

Голос: Треба проходити тест, аби не інфікувати іншу людину, якщо маєш цю хворобу.

Якщо ВІЛ-інфекцію все ж виявлять, підлітка направлятимуть на лікування. За даними ЮНІСЕФ, в Україні проживає п’ять з половиною тисяч ВІЛ-інфікованих підлітків. У групі ризику майже 130 тисяч молодих людей.