Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Німеччина вважає Полтавщину одним з головних партнерів у міжмуніципальному співпробітництві

Німеччина вважає Полтавщину одним з головних партнерів у міжмуніципальному співпробітництві

Полтавщина – лідер в Україні щодо впровадження проектів міжмуніципального співробітництва територіальних громад. За три роки в області реалізували 34 проекти. Підтримали дану ініціативу німецькі партнери. Про досвід міжнародних практиків та як його застосували на місцях - дивіться в нашому сюжеті.

Проекти на Полтавщині, які німецькі партнери визнали найкращими ще у 2014-му році, стосувалися твердих побутових відходів.

Тарас Журавель, керівник проекту реформ управління на Сході України: В той   час ми впровадили три таких проекти: В Пирятині, в Заводському, та в с. Ковалівка. Окрім того, був впроваджений проект по облаштуванню трудового архіву в Решетилівці, а також оновлення пожежної частини в Семенівці.

Завдяки проекту проблем із вивозом твердих побутових відходів у  Ковалівці Полтавського району немає. Фінансувався він за рахунок обласного, районного, місцевого бюджетів, також допомогли німецькі партнери.

Юрій Бублик, народний депутат України: На сьогодні в нас стоять сміттєбаки, є два сміттєвоза, які обслуговують ці сміттєбаки і вивозять тверді побутові відходи. На сьогоднів в передмісті не носять сміття до лісосмуги, до річки, що було раніше.

Дмитро Івін, заступник Ковалівського сільського голови: Це був пілотний проект у 2014-му. Була підписана угода про партнерство з Німцями і з двома ще сільськими радами  -це Новоселівська і Куликівська. Тодіт дали нам грант в 440 тисяч гривень на придбання сміттєвих баків. В нас працює ця система з вивозу твердих побутових відходів. Ми збільшили кількість баків, збільшили кучність їх встановлення.

В рамках проекту подали грантову заявку до державного фонду регіонального розвитку. В результаті отримали 4 мільйони гривень. За ці кошти придбали нові: сміттєвоз, автомобіль-асинізатор для викачки нечистот та дорожньо-прибиральну машину.

Віктор Галушка, керівник КП «Красиве село», с. Ковалівка: В нас єсть дві однини ці техніки для збору сміття, саме сміття і 230 контейнерів. Із них – 130 встановлені по населених пунктах сільської ради. Інші для обмінного фонду і ремонт.

Працівники підприємства щодня збирають побутові відходи. В майбутньому хочуть запровадити роздільний збір сміття.

Сергій Крайник, водій сміттєвоза: По маршрутах кожний день з 8-5 –ти, виїзджаєм в восім годин і поїхали. Збираєм по Ковалівській сілській раді, всі контейнери, воно включає 11 сіл.

У рамках міжмуніципального співробітництва в Решетилівському районі ведуть швидкісний інтернет. В проекті, на який спрямували майже 3 мільйони гривень, задіяли  по 11 сільських рад та господарств. Але не обійшлося і без проблем.

Віктор Бережний, заступник голови Решетилівської районної ради: Цей інтернет  зв’язаний , зокрема, із прокладенням ліній, оптоволокнової, передбачає проходження  по ряду земельних ділянок, треба саму узгоджень. Далеко не всі швидко і легко погоджуються на те, шоб пройшли по їхній земельній ділянці, виставляючи різні додаткові умови, які не сприяють цьому проекту.

За даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України до державного реєстру на 2017 рік внесли більше 80-ти  проектів співробітництва територіальних громад. З них 34 впровадили на Полтавщині. Співпраця  з німецькими партнерами триватиме ще три роки, а тому в області реалізовуватимуть й інші, каже Тарас Журавель.