Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Наталія Чут
Наталія Чут

У Полтаві ярмаркували з кримськотатарським колоритом

У Полтаві ярмаркували з кримськотатарським колоритом

Полтава ярмаркує. Тематичний благодійний ярмарок  провели в обласному центрі біля Свято-Успенського собору. Що продавали та для кого збирали кошти цього разу дізнавались наші кореспонденти. 

Полтавка Юлія Литовченко принесла на ярмарок солодку випічку.

Юлія Литовченко, продавчиня: Сьогодні наша майстерня пропонує нашим відвідувачам : капкейки, тарти з ванільним кремом, і пасочки.

 Полтавка Ксенія Колосок запрошує відвідувачів скуштувати кашу, яку щойно приготувала. Рецепт, каже, передається з покоління в покоління.

Ксенія Колосок, продавчиня: Він передається з роду в рід: каша, м'ясо, цибуля, морква, багато масла і гарний настрій. Душа, вкладена в цю кашу. 

Голова благодійного фонду «Команда небайдужих» Наталія Гранчак, розповідає: благодійні ярмарки стали доброю традицією для полтавців та ще одним приводом приїхати до обласного центру туристам.

Наталія Гранчак, голова благодійного фонду «Команда небайдужих»: Ми вирішили кожен ярмарок чимось прикрашувати – наші традиційні страви плюс специфіка в ярмарків буде своя.

Нині ярмарок - з кримськотатарським колоритом.

Наталія Гранчак, голова благодійного фонду «Команда небайдужих»: Хочемо показати, що Полтава дружня до кримських татар і ми підтримуємо їх.

 Завітали на свято і гості з Криму.

Ерфан Кудусов, представник кримськотатарського земляцтва в Києві та меджлісу: Мы хотели поучавствовать в ярмарке совместной и поздравить наших братьев-христиан с их празником Троицей и показать наших мастеров, детей, поучавствовать в круглом столе на общин социальные и политические темы. 

Весь товар свіжий та натуральний, говорить продавець Євген:

Євген, продавець: Во-первых- полезно, во-вторых-вкусно, ну и настоящее все. 

Біля його прилавка товари можна не лише купити, але і покуштувати на смак. Наприклад зігрітися медовухою.

Полтавці, які куштували запропоновані на ярмарку страви поділилися враженнями.

Ігор, полтавець: Куліш дуже гарний, шашлик теж. Хочеться допомогти зібрати небайдужим більше коштів для наших хлопців на сході.

Голос: Шашлик, пампушки, дуже смачно, трубочки, кексики-ми дуже прожорливі.

Голос: Все дуже смачно.

Голос: Це дуже гарний захід. Ми хочемо приобщить і дітей, щоб вони розуміли, що тут відбувається. Ну і покуштувати смачні страви: галушки, каша, куліш. 

Для присутніх організували святковий концерт. На ньому виступили і кримчани .

Нара Наріманова, учасниця кримськотатарського ансамблю «Бадем»: Я вже другий раз приїжджаю в це місто. Дуже спокійно. Тут безпечно. Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір привітав присутніх зі святом  Трійці та окропив свяченою водою.

Ярмаркувати у Полтаві стало традицією. Під час таких благодійних заходів збирають кошти, говорить голова благодійного фонду «Команда небайдужих» Наталія Гранчак.

Наталія Гранчак, голова благодійного фонду «Команда небайдужих»: Цього разу ми вирішили допомогти одному бійцю, якому потрібна заміна коліна. Йому на реабілітацію потрібні будуть кошти. А другу частину ми вирішили витратити на підтримку іноземних легіонів,які не завжди стоять на контракті в ЗСУ, а допомога їм завжди потрібна.