Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Пенсіонери-силовики пікетували Полтавську ОДА (відео)

Пенсіонери-силовики пікетували Полтавську ОДА (відео)

На площу до Полтавської обласної організації вкотре вийшли мітингувати пенсіонери-силовики. Плакатами та обуренням місцеві пенсіонери силових відомств намагалися привертали увагу влади.   Що цього разу  стало приводом для акції протесту дивіться далі  в сюжеті.

Більше сотні  пенсіонерів Збройних сил, Міністерства внутрішніх справ та інших силових відомств України  зібрались під стінами Полтавської облдержадміністрації.  Вони  вимагали негайного перерахунку пенсій.

Олена Різник, пенсіонерка: З такими пенсіями, як ми. З такими заробітками, як ми – проробити 42 года стажа. Честно платити всі налоги до бюджета.І мать нічого – ви мене вибачте. Не може людина протижи на 1800 грн.

До ветеранів представники влади не вийшли. Такі акції протесту проводять не лише на Полтавщині, але і в усій Україні. Остання масштабна відбулася 24 травня. Під Кабміном силовики вимагали того, що й зараз: на старості років отримувати гідну пенсію.

Олександр Марущенко, голова координаційної ради ветеранських організацій силових структур Полтавщини: Уряд не виконує статтю 43, 51, 63 закону № 2262 про пенсійне забезпечення військовослужбовців. Уряд виконай закон!

В законі говориться: пенсії, які військовослужбовці строкової служби отримують, обчислюють  за   встановленими   нормами   у    процентах    до середньомісячного заробітку, який вони раніше  одержували»

Іван Кібкало, координатор пенсіонерів органів внутрішніх справ України по Полтавській області: Пенсіонери силових відомств об’єдналися разом з військовими. Вийшли під стіни Полтавської облдержадімінстрації, щоб вимагати у влади виконати як мінімум конституцію та законодавство України, яке вони на сьогодні не виконують.

Майже всі опитані нами пенсіонери кажуть: не отримують і половини з того, що їм передбачено законом. Тамара Піскун на заслуженому відпочинку вже 19-ть років. Говорить: довідки, в яких вказано, що пенсію перехували – вона отримала. А коли гроші ці матиме,-  не знає.

Тамара Піскун, пенсіонер МВС, підполковник міліції у відставці: На сьогоднішній день моя пенсія складає дві тисячі 300 гривень. Я розумію, що це абсолютно не та сума, яку я повинна отримувати. Це один із мітингів, який може, я мало в це вірю, що нам нарахують достойну пенсію, але всетаки якісь міри ми предприймаємо. 

Далі пенсіонери пішою ходою пройшлися повз  обласне  управління пенсійного фонду.