Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

В Опішні стартував Міжнародний фестиваль монументальної кераміки

В Опішні стартував Міжнародний фестиваль монументальної кераміки

У гончарській столиці України – Опішні стартував Міжнародний фестиваль монументальної кераміки «Філософія буття».  На ньому ліпили горщики, їли запашну гречану кашу та вітали учасників симпозіуму. Більше про це дивіться у сюжеті.

Цьогорічними учасниками симпозіуму стали 10 провідних художників-керамістів з України, Білорусі, Молдови та Бразилії. За умовами участі, митці виготовлятимуть монументальні твори на тему «Філософія буття». Вони прикрасять територію Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера Леоніда Сморжа, який зібрав найбільшу колекцію опішнянської кераміки. Працюватимуть керамісти упродовж 20-ти днів.

Олесь Пошивайло, керівник Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні: У фондах нашого музею налічується понад 60-ть тисяч експонатів. Уявіть скільки рук в Україні і за її межами торкалося до цих робіт. Яка колосальна енергія, яка має тягу ще з трипільської культури, а це 6 тисяч до нашої ери сконденсована в фондах музею-заповідника.

Церемонію відкриття провели на подвір’ї Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні. Розпочалося свято  зі внесення коругви – символу опішнянського гончарства. Продовжилося  закопуванням каші в глиняному горщику – цей обряд став традицією всіх фестивалів. З вітальним словом до гостей звернулися  учасники симпозіуму.

Розаліна, учасниця симпозіуму з Білорусі: Я вельми вдячна, що опинилася в цьому унікальному місці. Я об етом марила. Я вельми вдячна. Я була на молодіжному симпозіумі 5-ть років тому, і зараз тут. Дякую.

 Інна, учасниця симпозіуму: Я рада бути тут з тими людьми, яким не важко проїхати сотні, тисячі кілометрів, щоб поліпити.

Юрій, учасник симпозіуму:  Три роки мене тут не було. Трошки їздили, бачили інші симпозіуми, мріяли про Опішню. Скоро знов буде турне на Схід і треба було зарядитися трошки рідним. Для цього я тут.

Учасників симпозіуму помітили глиною на обличчі – це дійство стало бойовим хрещенням та символом старту фестивалю.

Наостанок всіх охочих  пригощали медовою наливкою та гречаною кашею.