Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Анна Комар
Анна Комар

Льодовий палац на Леваді: таки буде чи ні?

Льодовий палац на Леваді: таки буде чи ні?

У Полтаві не вщухають суперечки навколо Льодової арени, яку можуть побудувати на Леваді. Є кілька точок зору стосовно цього питання: облаштувати його саме в Прирічковому парку, побудувати деінде, але не вздовж річки, або звернути увагу, в першу чергу, на відновлення колишніх хокейних майданчиків, які раніше діяли в обласному центрі. У ситуації розбиралися Анна Комар і Олег Бондаренко.    

Анна Комар, журналіст:  Невдовзі на цьому місці замість рекреаційної зони може з’явитися Льодовий палац. Це комплекс для хокеїстів разом із автостоянкою. Займе він площу близько 3-ох гектарів. Думки полтавців з цього приводу розділилися.

Голос: На набережній палац для хокеїстів непотрібний. Його можна створити де-небудь в другому місці.

Голос: Только за! Хай грають! Спорт – это всегда спорт.Та лучше хай би построїли, аби прибирали, шоб тільки не оцей гнидник.

Голос: Буде хоть якийсь развлєкательний тіпа комплекс. Хокеїсти будуть сходитися, я думаю, це буде нормально.

Голос: Краще просто прибрати і відпочивати нормально.

Рішення про дозвіл на розробку проекту Льодового палацу міська влада ухвалила наприкінці березня. Думки депутатів міської ради з цього приводу різняться.

Вадим Ямщиков, депутат Полтавської міської ради: Це єдина зелена зона на Леваді, одна з єдиних у місті Полтава, яку ми можемо перетворити на паркову зону, де будуть відпочивати біля річки Ворскла. Багато в кого є мрії розробити там Прирічний парк і нормальну набережну. Я вважаю, що ми повинні зберегти цю частину міста.

Інша думка: Льодовий палац будувати можна, але краще обрати для нього інше місце.

Олександр Шамота, депутат Полтавської міської ради: В місті є декілька захаращених, до речі, майже в центрі, місць, де можна це зробити. Ну, перш за все, це кінотеатр «Алмаз». Траса і зупинки поряд, інфраструктура поряд. Будь ласка, беріть, будуйте, і я впевнений, що громада це підтримає. Друге місце – це завод «Знамя», який стоїть, як бельмо на глазу.

А от головний архітектор Полтави Микола Шевельов говорить, що саме Прирічковий парк найбільше підходить для будівництва комплексу для хокеїстів. В інших, мовляв, місцях, які пропонують депутати,  облаштовувати палац недоцільно.

Микола Шевельов, головний архітектор Полтави: Ви самі називаєте місця, до яких немає зручного транспортного під’їзду, які мають уже власників на нерухоме майно, місця, які не мають відповідну документацію та не відповідають нормам щодо встановленого об’єкту. Тому саме це місце на даний час є оптимальним.

Побудований і функціонуючий Льодовий палац буде ще одним акцентом туристичної і економічної привабливості міста, потужним джерелом доходу для багатьох людей, і головне – підніме рівень розвитку зимового спорту на Полтавщині, кажуть ось ці депутати.

Григорій Сахно, депутат Полтавської міської ради: Я за строітельство і Льодового, і не льодового, і любого дворца! Бо коли я був у вашому віці, то строілись всі теі, що зарає: і «Спартак», і ДЮСШ! А щас все разрушено, начіная с памятников і всьо остальноє.

Олег Білоножко, депутат Полтавської міської ради: Це і додаткові місця, це і облаштування території відпочинку, це і розвиток спорту, це і на користь молоді. Це і фігурне катання, і зимові види спорту.

До того ж, з державного бюджету на проект «Льодовий палац» надійдуть 30 мільйонів гривень. Втрачати такі кошти, які підуть на розвиток зимового спорту у Полтаві недоцільно, каже  Олег Білоножко.

Олег Білоножко, депутат Полтавської міської ради: В міському бюджеті таких коштів немає. Якщо ці кошти ідуть на Полтаву, їх треба хватати, ловити, а то вони підуть в Кременчук або в інше якесь друге місце.   Всі кошти, які нам надають грантові, то треба їх використовувати на користь громади.

На думку очільника Полтави Олександра Мамая, Льодовий палац будувати слід таки на Леваді, адже, більше ніде.

Олександр Мамай, полтавський міський голова: Ви знаєте, я готовий розглянути будь-яку пропозицію. Але, на превеликий жаль, всі попередні каденції міських голів забудували все наше місто. Сьогодні треба не просто збудувати цей палац, а ще й треба до нього під’їзд.

Питання стосовно Льдового палацу не ввійшло до порядку денного останньої сесії міської ради. Попри це, на засіданні громадськість не оминула можливості посперечатися на цю тему. Олександр Ярмоленко, громадський активіст:  Якщо правильно ставитися до будівництва, то те, що буде зруйновано, воно також буде відновлено. Будуть висаджені нові дерева, які краще будуть виглядати на фоні нових будівель.

Голос з залу: А як же річка? Річка для полтавців тут нужна, а не Льодовий дворец!

Олександр Ярмоленко, громадський активіст: Я розумію Вашу думку… Але повірте, треба також правильно вибрати місце, де буде побудована ця арена! Це буде стосуватися безпеки наших дітей, як вони будуть туда добиратися!

Голос Мамая з залу: Хай покричать собі, хай покричать.

За словами депутатів, рішення про надання остаточного дозволу будівництва Льодового палацу на території Прирічкового парку мають винести на розгляд сесії міської ради протягом року.

Олександр Шамота, депутат Полтавської міської ради: Я думаю, що десь до кінця цього року це питання може бути винесене, але не факт, що за нього буде проголосовано.

Територія Прирічкового парку є рекреаційною зоною. Відповідно до Закону України про охорону навколишнього природного середовища – це спеціально виділена і організована територія, призначена для масового відпочинку населення і туризму. Капітальна ж забудова цієї території, а також господарська діяльність, яка з нею пов’язана, може негативно вплинути на природне середовище. Тому потрібно шукати компроміси між збереженням екології  та розвитком зимових видів спорту на Полтавщині, зокрема хокею, який вже кілька десятків століть у області занепадає.

Ігор Кислов, голова фізкультурно-спортивного товариства «Україна»: Как помните, у нас в Полтаве было 4 площадки хоккейные: в парке «Перемога», в Павленковском парке, в «Экваторе», то сегодня площадок нет.