Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Відсутність роботи найбільше турбує сучасну молодь

Відсутність роботи найбільше турбує сучасну молодь

Волонтерство та проблема працевлаштування. Напередодні Дня молоді мої колеги дізнавались, чим цікавиться сучасна молодь та які проблеми у неї виникають. Що ми довідались – дивіться у наступному сюжеті.

Олександру 23 роки. Він – майбутній лікар. Окрім навчання займається волонтерством. Каже: серед молоді благодійність популярна.

Олександр, волонтер: Зробити іншим краще і, зокрема, як для себе – це величезна можливість само розвиватися, самовдосконалюватись, отримувати як життєвий досвід, так теоретичний, практичний.

Один із напрямів роботи волонтерського загону медакадемії, каже Олександр, - це допомога хворим дітям. На думку хлопця, малечі необхідна не лише матеріальна підтримка, а й моральна. Тому волонтери демонструють для них вистави, влаштовують ігри та інші розваги.

Олександр, волонтер: Коли ми спочатку почали займатись із цими дітьми, вони були такі пригнічені, а, мабуть, на третій раз ми приходим до них, вони так відкриваються, душею відкриваються до нас і питають: «Ви ще прийдете чи ні?» Ми тоді зрозуміли, що дійсно ми ще прийдемо і не раз, що наша допомога цим дітям потрібна.

Виконуюча обов’язки директора «Обласного молодіжного центру» Вікторія Каюн говорить: крім волонтерства,  у молоді багато інтересів  і можливостей їх реалізувати.

Вікторія Каюн, в.о. директора КУ «Обласний молодіжний центр»: Дуже багато є стартапів, коли молоді люди мають класні бізнес-ідеї і не знають, з чого почати, куди втілити свої ідеї, як їх реалізувати. Тому ми і намагаємося по максимуму долучати до наших шкіл, до наших проектів.

Проте у юнаків та дівчат є і проблеми. Ми запитали, що найбільше турбує молодих людей.

Голос: Возможно, образ жизни и, может, незанятость.

Голос: Спортом просто треба більше займатись, мені кажеться. Зараз всі такі вже, курять, п’ють.

Голос: Залежність від соцмереж. Мабуть, це найголовніша проблема.

Голос: Низький заробіток – це основна проблема.

Голос: Не підтримує здоровий образ життя, займається разними дрібними правопорушеннями.

Серед цих проблем важливими залишаються питання самореалізації та працевлаштування, говорить Вікторія Каюн.

Вікторія Каюн, в.о. директора КУ «Обласний молодіжний центр»: Молоді люди не можуть себе знайти в цьому суспільстві, дуже складно визначитись із обранням професії, із обранням свого стилю життя.

Анна Півень – фахівець відділу праці «Обласного молодіжного центру». Каже: спочатку через центр сама шукала роботу, а тепер допомагає іншим. За її словами, у період відпочинку працевлаштовуються більше.

Анна Півень, фахівець відділу праці «Обласного молодіжного центру»: Вже літо, і студенти намагаються заробити, підзаробити. Зараз ще до нас звертаються і школярі. Думають про те, як допомогти фінансово батькам, або ж собі заробити на те, що вони бажають.

Анна Півень розповідає: багато проблем виникає не з молоддю, а безпосередньо з роботодавцями, адже вони не завжди чесно дотримуються умов договору.

Анна Півень, фахівець відділу праці «Обласного молодіжного центру»: Я стараюсь дуже аналізувати і перевіряти потім, телефонувавши нашим клієнтам, як до них віднеслися, що їм запропонували, яка подальша була співпраця. І якщо є негативні відгуки, я стараюся або ж більше не співпрацювати з цими роботодавцями, або набираю і ми в телефонному режимі виясняєм з ними питання.

Євгену 20 років. Зараз він навчається у двох вишах. Каже, що проблем із працевлаштуванням у нього не було. У цій справі головне – бажання і зусилля.

Євген, студент: Є знайомі, які просто не хочуть шукати цю роботу, або можуть піти попрацювати, їм там не сподобалось – вони можуть перейти на іншу роботу, або просто сидять вдома на шиї у батьків.

Нагадаю, згідно із Законом «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» молодими людьми вважають громадян віком від 14 до 35 років.