Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У парку “Перемога” відбувся ювілейний кінофестиваль “Відкрита ніч. Дубль 20”

У парку “Перемога” відбувся ювілейний кінофестиваль “Відкрита ніч. Дубль 20”

Міжнародна подія українського виробництва – полтавці долучилися до щорічного фестивалю короткого метру “Відкрита ніч.Дубль 20”. Цього разу  в обласному центрі одночасно із українськими та містами за кордоном глядачі побачили більше 40 кінострічок. Які роботи перемогли та кому дістався приз глядацьких симпатій, знають Анастасія Красносвободцева і Павло Лопатюк. 

Горнятка з кавою, каримати і ціла літня ніч. У парку “Перемога” відбувся ювілейний, 20 кінофестиваль українських короткометражок “Відкрита ніч.Дубль 20”. Від 22:00 і до світанку  тут транслювали роботи молодих режисерів. А глядачі обирали кращих смс-голосуванням.

Микола Кульчинський,  організатор: Як сказав Михайло Іллєнко, що серед цих фільмів він бачив один шедевр – справжній український фільм. Не сказав який. Цікаво, чи думка глядачів співпаде.

26 конкурсних фільмів і 18 поза конкурсом переглянули відвідувачі у 65 українських містах, включаючи зону АТО.  Знайомились із вітчизняним кінематографом і за кордоном, зокрема в Абу-Дабі, Об’єднаних Арабських Еміратів та у канадському Монреалі. На полтавському майданчику -  більшість присутніх молодь.

Андрій, глядач: Ночь - друг молодежи.   Стало любопытно, украинское кино, украинские короткометражки, это довольно-таки интересно и редко.

Анастасія, глядачка:    Тут будуть показувати короткометражки, з  авторами яких я знайома. І це гарна можливість для українських режисерів показати свої роботи

Фестиваль Відкрита ніч заснував у 97 режисер Михайло Іллєнко. У Полтаві кіно подію влаштовує обласне товариство "Просвіта" починаючи з 2009 року. Усе - за власний кошт. Зусиль доклали чимало, та воно того варте, розповідає волонтер  Анастасія Городчаніна.

Анастасія Городчаніна, волонтер: Робота була в задоволення,, тому що коли ти розумієш, що ти це робиш з якоюсь метою, дійсно – популяризація українського кінематографа. На жаль, розвиватися нашим українським митцям надзвичайно складно.

Кращими з  кращих на кіно-фесті,  девіз якого: “Ми. Для нас. Про себе.” обрано жінок. Гран-прі і 50 тисяч гривень  отримала Марія Пономарьова, за стрічку “Чапля”. Приз глядацьких симпатій - у фільму "Віддача" Ярославни Гусар.