Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

На що клює риба?

На що клює риба?

Секрети рибної ловлі розповіли полтавські рибалки напередодні  Міжнародного дня  рибальства. Як не залишитися без улову,- дивіться в наступному сюжеті.

Владислав Сорока рибалить 55 років. Окрім місцевих ставків, їздить на річки Сулу та Дніпро. Чоловік каже: кожен рибак знає, як піти  додому не з порожніми руками, а з хорошим уловом.

Владислав Сорока, рибалка:У каждій водоймієсть якийсь період,на яку наживку клює риба.  З ранньої весни вона начинає там на черв’ячок брать. Більш,  от уже в такий час літній, вона начинає на рослини брать насадки. Там манку колотять, перловочку варят.

На вудочку пану Владиславу за все життя попадалася різна риба. 12 років тому чоловік зловив щуку довжиною більше метра. Крім ловлі, також любить  готувати рибу.

Владислав Сорока, рибалка:На природі окунців в основному жаримо, вони вкусніші. Тут тоже у мене стоїть на живця, щучку. Таке піймається, піймається. Уху варим, і жарим, і печем у фользі на природі.

У рибалок-любителів, крім мотиля  є й інша наживка.  Пан Сергій ловить на кукурудзу, горохову мастирку, пінопласт. На ставку в селі Івонченці, що під Полтавою, рибалці на вудочку попадалися: товстолоб, білий амур, карась та інша риба.

Сергій, рибалка: Раз спіймав коропа, та нідєлі два назад. Кілограм шесть. Тяжело було витягувать, випутував всі снасті мені, ну витягнув. Даже фотографія на телефонів єсть. З женой, з дітьми сюда виїжджаю отдихать, свіжий воздух, нема ні машин.

Нині в області 80 % ставків орендують. Член екологічної ради Полтавщини Петро Яковенко говорить:  є фактори, які заважають підприємцям розводити рибу.

Петро Яковенко, член екологічної ради Полтавщини: Моя позиція:  якщо ставок береться в оренду з метою риборозведення, треба розводити рибу, а не виготовляти на нього якісь проекти, якісь документи. Тому, що потім переходимо до моменту вирощування риби , а грошей уже немає ні нашо. 

Петро Іванович розповів на що сьогодні виділяють кошти з держбюджету стосовно водойм.

Петро Яковенко, член екологічної ради Полтавщини: Виділяються кошти з бюджета державного тоді, коли аварійна гідротехнічна споруда, завтра дамба впаде.  У зоні підтоплення знаходиться населений пункт. Орендар повинен бути наповнювачем бюджету.

Нині в області 1400 ставків. З них лише третина, придатна для розведення риби.