Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

У Полтаві обговорили значення конституції Пилипа Орлика

У Полтаві обговорили значення конституції Пилипа Орлика

Державотворення козацької доби. До Дня Конституції України у Полтаві та районі обговорили значення головного документу Пилипа Орлика та поклали квіти до комплексу слави українського козацтва у селі Жуки. Як усе було – дивіться у наступному сюжеті.

Одна із перших європейських конституцій – українська. Її у 1710 році створив гетьман Пилип Орлик. Вона складається із 16 статей. Положення цього документу актуальні й зараз.

Людмила Шендрик, заступник директора з наукової роботи заповідника «Поле Полтавської битви»: І на сьогодні важливим є питання кордонів, про що говорилося у 2 статті Конституції. Дружні і союзні відносини із сусідами, з іншими європейськими країнами. І, звичайно, питання державного політичного устрою країни. Що правова держава – це три гілки влади.

До Дня Конституції покладанням квітів ушанували і першого козацького літописця Самійла Величка біля гранітного каменю у селі Жуки Полтавського району. Начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій розповідає: важливо змінити вектори роботи і показати, що державотворення відбувалось не лише у великих містах. 

Геннадій Фасій, начальник управління культури Полтавської ОДА: Ми не робимо заходи в обласному центрі, такі, як ми звикли, і ви знали, що ми їх робимо на вулицях, біля театру. Ми їдемо на райони, ми їдемо в село. День незалежності ми взагалі будемо відзначати на батьківщині Василя Симоненка.

За словами голови громадської ради при облдержадміністрації Володимира Голуба, звертати увагу на такі історичні місця важливо не лише у переддень свят.

Володимир Голуб, голова громадської ради при Полтавській ОДА: Це дійсно вплине на розвиток державності сучасної України. Щоб люди знали, в які роки, скільки пройшло часу, де вже тоді готувалися і боролися за те, що Україна самостійна європейська держава.