Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Прозорий сервіс liky.ua запрацював на Полтавщині

Прозорий сервіс liky.ua запрацював на Полтавщині

Жителі Полтавщини тепер можуть дізнатися про наявність безкоштовних ліків у медичних закладах через мережу Інтернет. Для цього достатньо зайти на сайт «Ліки.ua». Завдяки розробці полтавських програмістів приховати ті чи інші медпрепарати стане складніше.

Інтернет-ресурс liky.ua  розробили в Полтаві. До бази підключили лікувальні заклади області. Інформацію оновлюють щотижня. Тільки-но медпрепарати потрапляють до лікарень,  їхню назву і кількість одразу ж заносять до бази  сайту.

Галина Нерознак, старша медсестра ПОКЛ ім. Скліфосовського: Коли ми отримуємо ліки, куплені за бюджетні кошти,  ми перевіряємо їх при поступленні, а потім беремо і ставимо «закупівля (штампики такі є) на флакони, на коробочки.

Портал liky.ua дозволяє підвищити рівень прозорості та підзвітності лікарень. Система допоможе контролювати кількість ліків у закладах та те, як вони  потрапляють до пацієнтів.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА: Це сьогодні змушує адміністрацію думати про раціональність використання ресурсів і виконувати свої функції. Друге, це те, що змушує відповідальних (у яких є ліки) видавати ці ліки безпосередньо медичній сестрі для роботи. Третє, це змусити лікарів задуматися, що сьогодні є контроль. Це зменшує ризики і фінансове  навантаження на пацієнта.00:57

Пілотний проект запустили наприкінці квітня. Станом на травень сайт відвідали понад 8 тисяч полтавців. Нині до порталу долучилися медичні заклади з Волинської та Херсонської областей.

Юрій Нестуля, розробник порталу "liky.ua": Він знаходиться зараз на базі нашої організації у розробника. Але планується передача департаментам охорони здоров’я. Вже закуплено серверне обладнання,  на якому воно має хоститися. Відповідно процес передачі на баланси ДОЗів уже запущено.

До сервісу можуть приєднатися  усі підрозділи охорони здоров’я обласних чи районних державних адміністрацій. Для цього варто написати заявку на електронну адресу, вказати назву медзакладу та відповідального працівника. Приєднання до сервісу  безкоштовне.