Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Понад 5 тонн риби виловили браконьєри під час нересту на Полтавщині

Понад 5 тонн риби виловили браконьєри під час нересту на Полтавщині

Під час нересту на водоймах області вилучили більше 5-ти тонн незаконно виловленої риби. Полтавський рибоохоронний патруль оштрафував порушників майже на шість тисяч гривень. Докладніше – в наступному сюжеті.

Незаконне рибальство.На Полтавщинімайже по 60-ти  особахнаправили заяви до слідчих органів  щодо  порушення Кримінальних справ.

Оксана Кулинич, начальник Управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області: Нараховано було збитки на суму 574 тисячі,  814 вилучено заборонених знарядь  лову. Затримано 42 одиниці плавзасобів.

За словами Оксани Кулинич водні транспортні засоби, на яких проводили рейди, зношені на 90%.  А тому  без підтримки громадськості не обійшлося. Найчастіше затримували браконьєрів на річках  Сулі та Дніпрі.

Оксана Кулинич, начальник Управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області: Було створено в органах рибоохорони в патрулі  оперативні штаби, до яких ми залучали представників громадськості, громадськість разом із інспекторами мала можливість виходити  в рибоохоронні рейди.

Оксана Кулинич говорить: Держрибагенство вже провело тендер на закупівлю водного транспорту. До кінця липня його планують оновити.

Оксана Кулинич, начальник Управління державного агентства рибного господарства у Полтавській області:В держрибагенстві вжк проведено тендерну процедуру по закупівлі плавзасобів, човнових двигунів, автотранспортних засобів. Та заплановано на полтавський рибоохоронний патруль передати з держрибагенства 5 позашляховиків, 8 човнів з човновими двигунами.

Директор департаменту екології та природних ресурсів  Полтавської облдержадміністрації Ігор Піддубний розповів про негативні фактори, що вплинули на проведення рейдів під час нересту.

Ігор Піддубний, директор департаменту  екології та природних ресурсів Полтавської ОДА: В цьому році  практично відсутні в штатному розписі в державній екологічній інспекції спеціалісти, інспектори, які б опікувалися природними ресурсами, а саме біоресурсами, зокрема рибою.

Пониззя Сули, що входить до складу Нижньосульського національно-природного парку  - одне з найбільших нерестилищ в області. Ігор Піддубний  повідомив: цьогоріч взагалі не створили належних умов для нересту риби. 

Ігор Піддубний, директор департаменту  екології та природних ресурсів Полтавської ОДА: І область, і керівництво національного природного парка звертається до мінохорони  в додатковому виділенні пально-мастильних матеріалів, двигунів, човнів і таке інше. А адмінприрода, як це не дивно – це той орган, який повинен опікуватися збереженням природного ресурсу, не чує, чи не хоче чути, чи ігнорує.

За підсумками нерестової кампанії на Полтавщині  викрили більше 550-ти порушень правил рибальства.