Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

В Опішні фестивалем відсвяткували день гончаря (відео)

В Опішні фестивалем відсвяткували день гончаря (відео)

В Опішні відсвяткували день гончара. Сьомий Національний фестиваль  у рамках науково-мистецької акції “Здвиг 2017” зібрав майстрів та артистів з усієї України та з-за кордону. У програмі  - експозиції, майстер-класи, ярмарки. Тут же обирали найдовшу дівочу косу, кращих ковалів та найкреативнішу пару у конкурсі гончарського бодіпейнтінгу. Подробиці - у сюжеті.

Це колектив троїстих музик Токарівського сільського Будинку культури. Учасники фольклорного фестивалю  “Гончарське перевесло” виконують народні твори на унікальних інструментах, чим дуже пишаються.

Анатолій Кибкало, художній керівник колективу троїстих музик Токарівського сільського Будинку культури Лохвицького району: Там дуже цікавий строй. Ліва рука  грає зігзагом. Їх в області не багато гармошок, і мало хто на них грає.

Опішня здавна славиться гончарством.Цьогоріч на мистецьку подію з’їхалося більше 50 майстрів з України та закордону. Проводили майстер-класи, брали участь у конкурсах, продавали власні вироби.

Микола Варвинський, гончар (Опішня): Попит єсть. Не скажу, що його зовсім нема. Може просто засчет того, що в нас жизнь така счас  трошки гірша стала, трішки впав. Счас трошки  стабілізувалося, хоча і війна, трішки відновлюється попит.

А це художниця Олена - конкурсант сьомого фестивалю з бодіпейнтінгу – малюнку по тілу.

Олена Шевченко, учасницяНаціонального фестивалю-конкурсу гончарського бодіпейнтінгу “BodyClayFestUkraine” конкурсу: Задум, я думаю ви дізнаєтесь пізніше, тому що, якщо я вам розкажу, буде не інтересно вже дивитись.

Серед 18 пар учасників кращими журі обрало Любов Коваленко та Надію Рогозу з Дніпра за  їх фантазію на тему “Дух Трипільської цивілізації”. Конкурсна комісія оцінювала ідею, майстерність виконання та відповідність гончарській тематиці. 

Оксана Ликова, куратор Національного фестивалю-конкурсу гончарського бодіпейнтінгу “BodyClayFestUkraine: Повний підхід, як до будь-якого твору мистецтва. Тільки того, що цей твір живе тільки один день,  а далі фарба вся змивається і все залишається лише на фото і на відео.

А на конкурсі “Коса –дівоча краса” за найдовше волосся перемогу здобула п’ятикласниця з Опішні Анастасія Піньковська

Анастасія Піньковська, переможниця конкурсу Коса-дівоча краса: Захотілося виграти і показати, що  в нашій школі є дуже великі коси.

Гран-прі фестивалю ковалів отримала львів’янка Ніка Музичко. За цікаво  виконану декоративну лаву.

Ніка Музичко, гран-прі 7 ковальського фестивалю ВакулаФест: Мені хотілось зробити якусь таку архітектурну лавку. І показати якийсь такий хід, портал крізь віки. Як ми рухаємось, проходимо, змінюємось, повторюємось. Тому що все в історії повторюється.  І доходимо до чогось нового.

Олесь Пошивайло, генеральний директор Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні: Ті заходи, які  ми проводимо, у тому числі і фестиваль, мають за мету привернути увагу держави, тих державних діячів, які мають відношення до сфери культури, до мистецтва, до збереження традиційного народного мистецтва, по суті, збереження національної ідентичності України.

Всеукраїнський гончарський фестиваль – захід платний. Кошти від продажу квитків йдуть до фонду музею-заповідника в Опішні. Четвертий рік тут збирають гроші на пам’ятник українському гончарству, аби національний  символ  прикрашав центр міста.