Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

Рівень води в річці Вороній впав цьогоріч майже на 1,5 метра

Рівень води в річці Вороній впав цьогоріч майже на 1,5 метра

У селищі Нові Санжари два роки тому розчистили річку ВоронУ. Кошти на це виділили з обласного бюджету, а саме 740 тисяч гривень. Але нині існує проблема: щороку рівень води у річці падає. У планах побудувати гідравлічну споруду, що регулюватиме рівень води. Її вартість близько двох мільйонів гривень.

1 км 15 метрів річки Вороної розчистилидва роки тому у Нових Санжарах.  Але цього виявилося недостатньо для того, аби русла залишилися в хорошому стані.

Валентин Івашин,  заступник селищного голови смт Нові Санжари: Проблема в рівні води. Річка  Ворона, вона не має ніяких гідропідпорних споруд.  У зв’язку  з тим, її рівень води залежить від рівня води Ворскли, в яку вона впадає. А Ворскла впадає в річку Дніпро. То єсть,  якщо рівень води у Ворсклі впав, значить, ми бачимо різке спадання і незабезпечення повноводності у даній річці.

На Ворсклі, де межують  Новосанжарський і Кобеляцький  райони, планують встановили гідрорегулюючу споруду.  Тоді рівень води не падатиме і буде видно  результат. Також місцеві жителі зможуть відпочивати там та користуватися водними ресурсами.

Валентин Івашин,  заступник селищного голови смт Нові Санжари: Об’єктів для відпочинку населення достатньо. Але,  звісна річ, що б хотілося мати й цю річку в такому вигляді хоча б, як зараз перебуває Ворскла. Хоча з Ворсклою також є проблеми по повноводності, особливо в літній період.

2015-го року в рамках екологічної програми укріпили 41 метр лівого  берега річки Ворскла. Зсув ґрунту міг зруйнувати будівлі, розташовані на березі, та завдати матеріальних збитків населенню. Для того, аби берег не розсипався, провели низку робіт.  Задоволена результатом і відпочивальниця Анна.

Анна, відпочивальниця: Вважаємо, що покращився звісно.  Да, укріпили.  – А який стан до цього був. Ну менше каміння було. Діти теж люблять туди плавали на камінні сидіти.

Загалом у Новосанжарському районі є вісім пляжів, де можна купатися.