Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

13 населених пунктів Полтавського району об’єднають у територіальну громаду з центром в Терешках

13 населених пунктів Полтавського району об’єднають у територіальну громаду з центром в Терешках

13 населених пунктів Полтавського району об’єднають у територіальну громаду з центром в селі Терешки. Таке рішення прийняли на сесії Микільської сільської ради. Між громадами Микільського та Терешок йшла суперечка про те, яке із сіл буде основним.  Подробиці – далі в сюжеті.

Віктор Васильович – житель Терешок, але вважає, що центром територіальної громади має бути Микільське. Каже: в Терешках немає вільної для будівництва землі, а дітям з різних населених пунктів туди далеко добиратися до школи.

Віктор Кожемяка, готова ради ветеранів Полтавського району: Школа у Вацях зараз є. Так вони ж хочуть закрити її! А опорну школу – зробити у Терешках. Як діткам з різних класів їхати в Терешки з Кашубівки, з Бузової Пасківки, з дальніх сіл? Туди ж навіть і транспорт не ходить толком.

Терешки не повинні бути центром громади, говорить жителька Микільського Віра Собакар, адже там немає закладів культури і не полагоджені дороги. До того ж Микільське територіально зручніше розташоване.

Віра Собакар, жителька с. Микільське: Я думаю, що об’єднання має бути в сторону центру, а не околиці якоїсь. А Микільське дійсно являється центром територіальним.

Терешки краще підходять як центр громади, каже жителька села Копили Валентина Мотузенко, адже це більш сучасне село зі зручною транспортною мережею. До того ж там є школа на 900 місць, яка заповнена нині на третину.

Валентина Мотузенко, жителька с. Копили: Місце положення Терешківської сільської ради виграє в тому, що там є більше інфраструктури і дитячі садочки.

А ось думки сільських голів Терешок і Микільського з приводу об’єднання їхніх населених пунктів.

Наталія Туркеніч, Терешківський сільський голова: Терешківська сільська рада налічує близько 5-ти тисяч населення, що тоже немаловажно. Адже до більшого повинно приєднуватися те, що менше. Тому однозначно було вирішено: центр – в селі Терешки.

Віктор Калюжний, Микільський сільський голова: Колись був історично Микільський повіт. Тому тут хотілося б, конєшно. Але Терешківська громада набагато міцніша, має набагато більше коштів, населення більше у них.

Рішення сесії Микільської сільської ради про об’єднання у територіальну громаду з центром у селі Терешки вважає доцільним і перший заступник голови Полтавської районної адміністрації Віктор Герасименко.

Віктор Герасименко, перший заступник голови Полтавської РДА: Вже з осені вони можуть бути об’єднаною територіальною громадою.

Нагадаємо, нині на Полтавщині створили 20 об’єднаних територіальних громад. Процес децентралізації місцевого самоврядування в Україні триває з 2014-го року.