Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавські ОСББ на шляху до енергоефективності

Полтавські ОСББ на шляху до енергоефективності

Щоб заощаджувати багатоквартирним будинкам на енергії, потрібно модернізувати інженерні системи.

Віталій Шаповаленко, консультант проекту GIZ: Для того, чтобы реализовать любой проэкт энергоэфективно, нужно реализовать реальное, фактическое потребление энергоресурсов на данный момент. С этой целью необходимо провести энергетический аудит здания, чтобы зафиксировать фактические показания потребления ресурсов, оценить техническое состояние здания. И уже на основе фактического состояния и потребления разработать перечень оптимальных мероприятий по сокращения энергоресурсов.

Зараз з цією метою запроваджують установку індивідуальних теплопунктів. Це модернізація внутрішньобудинкових мереж шляхом гідрохімічної прочистки та балансування. Другий важливий компонент – це утеплення зовнішніх огороджувальних конструкцій. Це стіни, зовнішнє покриття, підвали, вікна та двері. Віталій Шаповаленко, консультант проекту GIZ:В конечном итоге это позволяет где-то до 50% сократить потребление энергоресурсов, достигнута экономия за счет потребления энергоресурсов дает возможность обеспечить  возврат привлеченных ресурсов. 

Щоб навчити голів ОСББ правильно використовувати та розпоряджатися енергоресурсами, у Полтаві провели тренінг за підтримки німецького агентства міжнародного технічного співробітництва. На шляху до економії  голови ОСББ починатимуть з таких кроків.

Богдан Лис, голова Асоціації ОСББ «Відповідальність. Справедливість. Єдність: Культура споживання, яка турбується із заощадження світла, тепла і до розрахунків по термомодернізації, енергомодернізації будинків. Тобто,  починаємо з мінімум, і доходимо до таких великих проектів будинків, які передбачають собою в результаті екологічні будинки, дешеві будинки.

Голови ОСББ дізналися  про стадії, ризики та наслідки ефективних проектів. Серед іншого, вони можуть скористатися урядовою програмою «Теплі кредити», яку відновили на початку цього року.