Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Близько 75 питань розглянули депутати обласної ради

Близько 75 питань розглянули депутати обласної ради

Депутати обласної ради змінили умови праці голови ради та його заступників, а також скоригували показники обласного бюджету. А ще у центрі обговорення опинився Кременчук. Дискутували про директора ліцею  із посиленою фізично-військовою підготовкою та ландшафтний парк.

Заробітні плати голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького та його заступників Євгенія Холода й Анатолія Ханка зростуть. Це пов’язано із постановою Кабінету Міністрів. Зокрема, у рішеннях йдеться про преміювання у розмірі 60-ти % посадового окладу за фактично відпрацьований час. Депутати підтримали зміни умов оплати праці.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Воно змінюється і для всіх посадових осіб місцевого самоврядування, але для посадових осіб це робиться моїм розпорядженням чи керівника будь-якого відповідного органу. А для голови обласної ради, першого заступника, заступника голови – рішенням сесії ради.

За словами Олександра Біленького, прогнозоване перевиконання бюджету становить близько двісті вісімдесят мільйонів гривень. А майже третина питань порядку денного стосувалася змін до показників бюджету. Також своїми рішеннями депутати ліквідували Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи та створили комунальну установу із тією ж назвою.

Віктор Лисак, директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА: Є сьогодні такі вимоги і законодавство дозволяє щодо створення неприбутковий комунальних підприємств. Бачите скільки у нас виникає питань і проблем у даного підприємства. Треба все про інвентаризувати ще раз. Хочемо автоматизувати повністю базу даних.
Кілька разів на сесії згадували про Кременчук.Спочатку дискусії викликала кандидатура на посаду керівника Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Більшість членів спеціальної комісії підтримала колишнього очільника Валерія Марченка. А от депутати не були такі ж одностайні щодо потенційного керівника. Зокрема, дехто бачить на цій посаді учасника АТО.

Петро Ворона, депутат Полтавської обласної ради: Який має високий дух патріотизму, а не вихований у лавах радянського МВС. І перш за все це людина, яка може покласти собі на плечі розбудову ліцею по території Полтавської області.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА: У мене теж можуть бути якісь претензії до Марченка, але я поважаю рішення комісії. Петро Васильович, Ви член комісії. Якщо є якісь зауваження до процедури, реагуйте по процедурі. Якщо ми не довіряємо комісії, то навіщо ми взагалі проводимо конкурс?..

Для схвалення цієї кандидатури не вистачило голосів. Зняли з порядку денного питання про регіональний ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні». А перший заступник голови облради Євгеній Холод попросив підтримати його звернення до Вищої Ради Правосуддя України щодо звільнення судді Ольги Логвінової. Вона прийняла рішення випустити під домашній арешт звинувачених у організації та замовлені вбивств міського голови Олега Бабаєва і судді Лободенка. (Євгеній Холод – далі).

Євгеній Холод, перший заступник голови Полтавської обласної ради: Суддя Київського районного суду міста Полтави пані Логвінова одноосібно, без присяжних засідателів. Без ще одного судді, який є в колегії, приймає рішення про зміну запобіжного заходу Мельника і Крижановського.

У порядку денному засідання було сорок питань. Майже стільки ж внесли додатково. Наступного разу засідання сесії планують провести у двадцятих числах вересня.