Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Безробіття спонукало полтавку зайнятися творчістю (відео)

Безробіття спонукало полтавку зайнятися творчістю (відео)

Полтавка Тетяна Дзюба взялася створювати ляльки, коли залишилася без роботи.  За півроку у неї з’явилося  півтори сотні образів.  Кілька  іграшок поїхало до Америки та Італії.  Більше про захоплення майстрині – початківця дивіться в наступному сюжеті.

Тетяна Дзюба, майстриня:Остання моя лялька звуть її Алуся, вона буде оберегом моєї   вітальні.

Тетяна Дзюба створює ляльок  півроку. Говорить: почалося все з ляльки-попика. Вона вирізняється серед  традиційних пухкими формами. Ці іграшки  позитивні та веселі, з великими губами та щоками.

Тетяна Дзюба, майстриня:Що в тебе вийде ти не знаєш, лялька сама знає, яка вона получиться. Коли ти її твориш, вона оживає в тебе в руках тому вона сама собі створює образ.

Кожну ляльку Тетяна збирає,  наче конструктор.

Тетяна Дзюба, майстриня:Дві заготовки: це буде хлопчик, це буде дівчинка.

Для роботи потрібні звичайні капронові панчохи та синтепон.

Тетяна Дзюба, майстриня: Щоб вони стали більш міцними, як виготовляєш ляльку, потім синтепон, голка та нитка, нитки під колір колготок.

Панчішну техніку, говорить жінка,  освоїла з першого разу. Адже сама за фахом кравчиня.  На одну ляльку йде до 5 днів. Найвідповідальніша справа тут,  говорить,  зробити обличчя.

Тетяна Дзюба, майстриня:Щоб зробити углубление, щоб були очі і гарно і виражено.

Найпопулярніші з панчішних ляльок - домовики. Кілька таких оберегів майстриня відправила до Італії та Сполучених  Штатів.

Тетяна Дзюба, майстриня:В давнину наші предки вірили в обереги, все для цього робили, щоб охороняти свою родину.

Останнім часом Тетяна виготовляє сувеніри на замовлення.  Дарує їх  на удачу - замість квітів. Але найбільше люблять  незвичних персонажів, розповідає  жінка, її  рідні.