Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Юлія Кравець
Юлія Кравець

Безробіття спонукало полтавку зайнятися творчістю (відео)

Безробіття спонукало полтавку зайнятися творчістю (відео)

Полтавка Тетяна Дзюба взялася створювати ляльки, коли залишилася без роботи.  За півроку у неї з’явилося  півтори сотні образів.  Кілька  іграшок поїхало до Америки та Італії.  Більше про захоплення майстрині – початківця дивіться в наступному сюжеті.

Тетяна Дзюба, майстриня:Остання моя лялька звуть її Алуся, вона буде оберегом моєї   вітальні.

Тетяна Дзюба створює ляльок  півроку. Говорить: почалося все з ляльки-попика. Вона вирізняється серед  традиційних пухкими формами. Ці іграшки  позитивні та веселі, з великими губами та щоками.

Тетяна Дзюба, майстриня:Що в тебе вийде ти не знаєш, лялька сама знає, яка вона получиться. Коли ти її твориш, вона оживає в тебе в руках тому вона сама собі створює образ.

Кожну ляльку Тетяна збирає,  наче конструктор.

Тетяна Дзюба, майстриня:Дві заготовки: це буде хлопчик, це буде дівчинка.

Для роботи потрібні звичайні капронові панчохи та синтепон.

Тетяна Дзюба, майстриня: Щоб вони стали більш міцними, як виготовляєш ляльку, потім синтепон, голка та нитка, нитки під колір колготок.

Панчішну техніку, говорить жінка,  освоїла з першого разу. Адже сама за фахом кравчиня.  На одну ляльку йде до 5 днів. Найвідповідальніша справа тут,  говорить,  зробити обличчя.

Тетяна Дзюба, майстриня:Щоб зробити углубление, щоб були очі і гарно і виражено.

Найпопулярніші з панчішних ляльок - домовики. Кілька таких оберегів майстриня відправила до Італії та Сполучених  Штатів.

Тетяна Дзюба, майстриня:В давнину наші предки вірили в обереги, все для цього робили, щоб охороняти свою родину.

Останнім часом Тетяна виготовляє сувеніри на замовлення.  Дарує їх  на удачу - замість квітів. Але найбільше люблять  незвичних персонажів, розповідає  жінка, її  рідні.