Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Чотири пітони та півсотні тарантулів прекрасно співіснують у квартирі полтавця

Чотири пітони та півсотні тарантулів прекрасно співіснують у квартирі полтавця

Чотири пітони та півсотні тарантулів. І це не всі екзотичні тварини, яких тримає в квартирі полтавець Сергій Філоненко. На кількох квадратних метрах тут співіснує кілька видів рептилій. Чи  легко утримувати таких специфічних улюбленців та як за ними доглядати,  дізнавалися журналісти «Лтави».

Сергій Філоненко, той хто тримає екзотичних тварин: Травоядная ящерица, любит огурцы и помидоры.

Ця кімната нагадує тераріум. Тут все облаштовано під потреби рептилій. Крім екзотичної ящірки,  у фотографа Сергія живе 4 пітони.  Цей тигровий важить до 10 кг та має довжину 3,5 метри.    Перший плазун в квартирі з’явився 9 років тому.

Сергій Філоненко, той хто тримає екзотичних тварин: Ест только крыс,  люди его не интересуют, он их боится.

Утримувати плазунів не складно, говорить Сергій.  В їжі не вибагливі.  Ось ця самка альбінос чекає на потомство. За час вагітності, а це майже 3 місяці, нічого не їла. Прихисток у квартирі чоловіка знайшли й екзотичні  жаби.

Сергій Філоненко, той хто тримає екзотичних тварин: Это просто боязнь людей, а так они просто безобидные, они со мной живут уже около 9 лет от них ничего такого опасного не было. Та все они любимые больше кого одного то нет всех люблю по своему.

У Пластикових коробках та тераріумах живе півсотні павуків-птахоїдів. Комахи ведуть спокійний спосіб життя. Рідко тікають. Меню в таких квартирантів специфічне – таргани та мухи. А ще своїх підопічних Сергій возить на спеціальні виставки.

Сергій Філоненко, той хто тримає екзотичних тварин: У нас есть клуб в Днепре,  клуб любителей пауков -птицеедов У нас выставки 2 раза в год  показываем людям тех животных, что можно содержать их дома.

А це ще одні незвичні домашні вихованці Сергія.  В акваріумі  чоловік вирощує корали, завезені з Червоного моря.  Для їхнього росту потрібна сіль, дистильована вода та  спеціальне каміння.

Сергій Філоненко, той хто тримає екзотичних тварин: Если знаешь, то не сложно, но это сложнее,  чем содержать пауков и змей , аквариум, тут нужно знаний по больше. В Полтаве как бы любителей морского аквариума мало, в других городах есть, мы пересылаем друг другу.

Нині таратнули, ігуани та інші екзотичні істоти  все частіше з’являються в оселях полтавців. Психолог Катерина говорить:  ті,  хто заводить рідкісного улюбленця,  прагнуть до самовираження.

Катерина Мироненко, психолог: В першу чергу це ті, хто намагаються привернути до себе увагу, екзотичні тварини є досить дорогими,  їх не просто придбати в магазині - треба мати спеціальні контакти і гроші.

Завести можна будь-кого, але  догляд за такими улюбленцями – чимала відповідальність.