Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавщина – перша в Україні, де ввели європейську систему примусового зниження швидкості

Полтавщина – перша в Україні, де ввели європейську систему примусового зниження швидкості

Перший в Україні комплекс, який  спонукатиме водіїв пригальмовувати  на в’їзді до населених пунктів,  відкрили в Лохвиці. Відтак має знизитися аварійність. Нова конструкція – елемент спеціальної системи, яку активно використовують в Європі, США і Австралії. Відкривав об’єкт  керівник Укравтодору Славомір Новак.

Щодня через місто   проїжджає понад 6 тисяч транзитних машин  і 3 тисячі місцевих автівок. Для безпеки водіїв та пішоходів тут  скористалися іноземним досвідом зменшення швидкості авто. 

Славомір Новак, керівник Укравтодору: Такі інженерні рішення – це наш стратегічний план на 3 роки, підвищення безпеки руху в Україні.

КОР: Тут  встановили сонячні батареї, завдяки яким ліхтарі освітлюють вночі територію, а дорожні знаки  помітні з відстані декількасот  метрів. Ці покажчики обладнали антивандальним покриттям.  Щоб водії краще орієнтувалися в темряві, у дорожню розмітку вбудували  світловідбиваючі елементи "котяче око". Об’єкт  спорудили за тиждень

Володимир Трояновський, начальник Служби автомобільних доріг у Полтавській області: Сделали вот такое инженерное сооружение, которое стоило нам чуть больше 500 тис. В Полтавской области мы себе разработали 8 островков, по районным центрам, где наши дороги проходят через районный центр.

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області Статистика каже , що на любих ділянках  нововведених доріг аварійність збільшується.  Це пов’язано із станом покриття.

Цього року у Лохвиці відремонтували й  дві центральні вулиці. Уклали понад 5 км асфальту. На роботи витратили майже 30 мільйонів  гривень. Нанесли дорожню  розмітку та встановили знаки.

Голос: Отличная дорога, все хорошо.

Голос:  Я не часто тут буваю, зупиняються та вони й до того зупинялися.

Голос: Дуже гарно, безпечніше, якби ще побільше зробили такого.

Голос: Дуже хорошо тут зробили, аби ще повністю до Пирятина так зробили,  дуже хороша дорога.

Задля безпеки на дорогах за  три роки в Україні планують збудувати півтисячі кільцевих розв’язок та тисячу біло-червоних переходів.