Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Виставку витинанок відкрили в Полтаві

Виставку витинанок відкрили в Полтаві

До народного мистецтва. В обласному центрі відкрили виставку витинанок Дмитра Короля під назвою  «Дерево життя».  Побувала на ній і знімальна група "Лтави".

15-ту персональну виставку витинанок  кременчуцького майстра Дмитра Короля  відкрили   у полтавському літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського. На ній автор представив близько 40 робіт.

Дмитро Король, художник, майстер народної творчості: Представлені на роботах мотиви «Дерево життя», «Вазони», народні символи. Також тваринні, рослинні орнаменти і зображення деяких людей.

Дмитро Король розповів: починав  працювати  звичайним канцелярським ножем на склі, зараз - спеціальним трафаретним  на гумовому килимку. За вечір може вирізати з паперу дві витинанки.  Роботи, які обрав на виставку, переважно, в темних кольорах.

Олександр Бабенко, заслужений майстер народної творчості України, викладач кафедри образотворчого мистецтва ПДПУ: Сьогодні мене це вразило дійсно. Така темна смуга наче в душі в нього і в України, і в суспільства. І це проявилось на витинанках. Але вони стали витончені, багаті своєю насиченістю. Витонченість і ажур відкреслилась цими темними кольорами.

Всього в доробку художника близько 400 витинанок. Є серед представлених на виставці і улюблена робота автора -«Козак Мамай». Над нею майстер працював протягом чотирьох  місяців.

Дмитро Король, художник, майстер народної творчості: Надихає українська культура, українська історія, пісні українські, все, що пов’язане з Україною.

Володимир Маркар’ян, майстер різьблення по дереву: Зараз дуже важкі часи для майстрів. Є ті, що жаліються, що підтримки нема, треба просто працювати. Діма працює.Роботи в нього неперевершені.

У свої 29 років Дмитро має близько  15-ти персональних виставок у музеях різних міст України.  Першу свою роботу  створив 7 років тому, під час навчання на факультеті образотворчого мистецтва Полтавського педагогічного університету.

Олександр Бабенко, заслужений майстер народної творчості України, викладач кафедри образотворчого мистецтва ПДПУ: Як студент він був працьовитий, охочий до знань, до роботи. Цей талант помічений був викладачами.

Найсуворішими критиками Дмитро Король  вважає колег по цехуПроте прислухається і до відвідувачів виставки.

Голос: Дуже сподобалось, витончена робота. Душевна природа, національні мотиви.

Голос: Ці чудові роботи, ну це дійсно якесь кружево плетіння на бумаге. Таке ізящне, ювелірне, яке потребує багато часу, багато зусиль.

Виставка витинанок Дмитра Короля працюватиме до 20 серпня.