Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Наталія Чут
Наталія Чут

Представники ОСББ пікетували "Полтавагаз" (відео)

Представники ОСББ пікетували "Полтавагаз" (відео)

ОСББ проти газовиків. В обласному центрі представники низки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків протестували біля будівлі ПАТ «Полтавагаз». Вимоги споживачів блакитного палива слухали і журналісти "Лтави".

Вулиця Козака, 10-та ранку. Близько півсотні представників ОСББ та небайдужих полтавців зібралися протестувати біля будівлі ПАТ «Полтавагаз». Про конфлікт між об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків та газовиками розповідає голова правління асоціації ОСББ «Відповідальність, Справедливість.Єдність» Богдан Лис

Богдан Лис, голова правління асоціації ОСББ «Відповідальність. Справедливість. Єдність»: ПАТ «Полтавагаз» користуючись монопольним становищем на сьогоднішній день змушує ОСББ визнаватися споживачами.   Але в даному випадку ОСББ не є споживачем , це є колективний замовник.  

ПАТ «Полтавагаз» закликає полтавські ОСББ укладати договори на експлуатацію складових газорозподільної системи у будинках. За словами голова правління Центру розвитку ОСББ Полтавщини Ігора Головатого,  голови ОСББ укладати договори готові, але лише на взаємовигідних умовах.

Ігор Головатий, голова правління Центру розвитку ОСББ Полтавщини:  На даний момент вони користуються нашими внутрішньо будинковими мережами, не сплачують нам так звану суспільну ренту. Натомість вони хочуть, щоб ми сплачували за утримання цих мереж. 

Людмила Зубенко, голова ОСББ «Сковороди, 9»: Підписати меморандум про юридичні відносини «Полтавагазу» і ОСББ Полтави.

Крім того, споживачі блакитного палива виступають проти встановлення загальнобудинкових лічильників газу та відключення багатоповерхівок від газопостачання.

Богдан Лис, голова правління асоціації ОСББ «Відповідальність. Справедливість. Єдність»: Чомусь «Полтавагаз» трактуючи закон на свою сторону вирішило, що краще, дешевше і зручніше для них буде встановити один лічильник на будинок і змусити людей сплачувати за газ відносно показника цього лічильника. Впроваджуючи оці кроки вони порушують законодавство.

За півгодини до мітингувальників вийшов перший заступник голови правління ПАТ «Полтавагаз» Сергій Мокрий. 

Сергій Мокрий, перший заступник голови правління ПАТ «Полтавагаз»: На сьогодні те, що політизується це питання, а підписувати ці договора чи не підписувати, що далі робить. Шановні, є порядок, визначений нормативними документами. Я не можу його ні особисто змінювати, ні «Полтавагаз» в тому числі.

Посадовець запропонував активістам створити ініціативну групу для обговорення усіх питань. Тож 8 представників, серед яких переважно юристи, сіли за стіл перемовин. За словами Сергія Мокрого, вивчення документації та обговорення вимог протестувальників може зайняти кілька днів. Натомість голова ОСББ «Сковороди,9»Людмила Зубко налаштована діяти.

Людмила Зубенко, голова ОСББ «Сковороди, 9»: Якщо ж вони не захотять, ми тоді будемо інші акції організовувати, будемо починати процедуру відкликання ліцензії оператора газорозподільної мережі.

Всього в обласному центрі зареєстровано близько 200 ОСББ.