Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Дефлімпійці отримають фінансову допомогу на придбання квартири?

Дефлімпійці отримають фінансову допомогу на придбання квартири?

У Полтаві, в облдержадміністрації,  вітали дефлімпійців квітами. Поки що матеріальну винагороду полтавським спортсменам не перерахували. Коли вони отримають заслужені перед державою кошти, дивіться в наступному сюжеті.

17-річний тхеквондист Вадим Боярин - наймолодший спортсмен з Полтавщини, який представляв Україну на 23-іх Дефлімпійських іграх для людей з проблемами слуху. Ці Міжнародні змагання для хлопця стали першими. Отримавши «срібло», каже, зупинятися не збирається.

Вадим Боярин, срібний призер Дефлімпіади-2017 (тхеквондо): Радий повернутися в Україну, радий зустрітися з рідними. Змагання були дуже тяжкими, але мені вдалося отримати медаль.

Поки що дефлімпійців нагороджували лише квітами. Керівництво області пообіцяло:  до 1-го вересня вони отримають  фінансові нагороди. Крім того,  начальник обласного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Олександр Буцький повідомив: в  наступному бюджетному році запровадять програму з поліпшення житлових та побутових умов спортсменам. Крім того, 5-ом полтавцям з  інвалідністю , які мають перемоги та здобутки у спорті, протягом року виплачуватимуть стипендію у розмірі 6-ти тисяч  чотирьохсот гривень на місяць.

Олександр Буцький, начальник обласного управління у справах сім’ї, молоді та спорту: За підсумками року збираємося, аналізуємо з депутатами, адміністрацією та  з радою. І найкращих спортсменів і тренерів висуваємо на отримання цієї фінансової допомоги. На придбання квартир.

В обласної влади є низка  проектів  щодо спортсменів. Але поки що їх складно втілити в життя,  адже вони потребують належного фінансування. В складі полтавської команди було сім спортсменів, які закінчили професійне училище № 23. Тренер Олександр Верещака висловив пропозицію щодо створення спеціального училища для спортсменів-інвалідів.

Олександр Верещака, начальник регіонального центру «Інваспорт»,  тренер дефлімпійської збірної України: Стоїть пиття створення училища не тільки для груп інвалідів з вадами слуху,а й інвалідів всіх нозологій. Таких нозологій: з вадами зору, опорно-рухового апарату, ДЦП. Як і могли б навчатися: отримувати професію по - перше, а по-друге,  займатися улюбленим видом спорту.

Базою для створення закладу  Олександр Верещака пропонує  4-те або 23-тє училище в Полтаві. На цю пропозицію голова облдержадміністрації  Валерій Головко відреагував так:

Валерій Головко, голова Полтавської обласної державної адміністрації: Зробіть профільне спортивно-технічне училище. От профільне. З різними напрямками, що стосовно «Інваспорту». Я думаю, що в нас буде можливість фінансова повністю взяти на утримання обласного бюджету цей заклад. І створити там відповідну модернізовану базу. Сучасну та спортивну.

Це питання наші журналісти триматимуть на контролі. 

Нагадаємо, вчора дефлімпійців урочисто зустрічали в Полтаві.