Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Миргороді облаштовують "розумні" зупинки

У Миргороді облаштовують "розумні" зупинки

З допомогою європейського проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" у Миргороді поліпшують систему міського перевезення. Для зручності пасажирів збудували дві зупинки: у центрі та на залізничному вокзалі. Сучасні та інноваційні компоненти передбачені на шести об'єктах інфраструктури. Опитані містяни позитивно сприйняли таке ноу-хау.

Жителька Миргорода: казали розумна, з інтернетом, вайфаєм, буде показувати чи запізнюється маршрутка

Житель Миргорода:  для нашого міста- це космічна зупинка і тут буде вайфай, юсбі і можна буде відслідковувати маршрутки, це круто

Нині у тестовому режимі запрацювало електронне табло прибуття громадського транспорту. Воно  не лише показує номер маршруту та час фактичного пруття, а й оснащене камерами відеоспостереження, вільним Wi-Fi, USB-портами для підзарядки гаджетів.  Владислав Пучич,учасник проекту "Розумні зупинки - мобільна громада": прогонозування транспорту - не єдина функція, табло роздає безкоштовний інтернет, достатньо-швидкісний- 10 МГБ. Також має відеокамеру, яка буде інтегрована в систему "Безпечне місто", в систему відеонагляду в місто чи правоохоронні органи.

Ще на нових зупинках встановили підземні сміттєві баки. Це, за словами спеціаліста відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту міськради  Анни Саєнко, також елемент інновації  в ході реалізації проекту. Анна Саєнко, спеціаліст відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Миргородської міськради: встановлені підземні сміттєві баки. Зверху невеличкий бак, а знизу він має великий об'єм, все закрите і не розвіється вітром сміття і не розтягнеться тваринами бродячими.

Також у рамках європейської ініціативи міські маршрутки обладнують GPS-трекерами. Система навігації допомагатиме відслідковувати рух транспорту в режимі он-лайн та через QR-коди на інформаційних картах сучасних павільйонів.  Загальна вартість проекту "Розумні зупинки- мобільна громада" становить майже 835 тис.грн. 55%  вартості- кошти європейського проекту ЄС ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".