Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Басейн з гірками або сон на вуликах: як можна відпочити на Полтавщині

Басейн з гірками або сон на вуликах: як можна відпочити на Полтавщині

СТЕНДАП. Полтавський краєзнавчий музей – найбільш відвідуваний комунальний заклад області. Щодо туристичних цікавинок, які пропонують приватні власники, статистики немає. Ми спробували дізнатися, які об’єкти бувають найчастіше у планах екскурсій. Та що нового пропонують туристам на Полтавщині.

В області понад сотня туристичних маршрутів. Влітку популярність мають сезонні: велосипедні екскурсії, кінний та водний відпочинок. Керівниця туристичного клубу Ольга Влох каже: на Полтавщину приїжджають здебільшого подивитися кілька об’єктів, які найбільш відомі за межами області.В цей топ увійде музей гончарства в Опішні, музей Миколи Гоголя в Гоголево і музей весілля у Великих Будищах. Це такі найвідвідуваніші музеї. Звісно, заїжджають в Диканьку. Вона знаходиться територіально дуже зручно і дуже відомий населений пункт.

Цього літа на Полтавщині з’явилося кілька туристичних новинок. А в гостинному дворі «Золота сота», який запрацював цієї весни, відвідувачів вкладають спати на вуликах. Тобто, пропонують і відпочити, і оздоровитися за допомогою апітерапії. (розповідає власник садиби Віталій Мостовий). За рахунок мікровібрації бджіл, за рахунок випарів, які йдуть із інгаляторів у людини відновлюється робота серця. Дуже корисно для дихальних шляхів, поліпшується нервова система. Це все рівно, що поїхати до моря.

У апібудиночку чотири вулики на два ліжка. Для поліпшення самопочуття бажано мінімум десять сеансів. Процедура триває близько години. Хвилин п'ятнадцять треба дихати через інгалятор. (продовжує Віталій Мостовий):Мед, маточне молоко, прополіс, перга. Як це робиться. По-перша, тут потрійний захист. Стоїть три сіточки і зверху кожному гостю ми віддаємо марлю і це служить додатковим захистом

Більш активно полтавці відпочивають, приміром, у нещодавно відкритому аквапарку. Тут зони для дітей та дорослих із басейнами та гірками. Вдень відпочиває до сотні людей, на вихідні кількість зростає удвічі.ІРИНА: Раді, шо в нашому місті з’явився відпочинок, де ми можемо відпочити всією сім’єю. Раніше ми відпочивали на Ворсклі, їздили десь до річки.

АНЯ:Весело. Але, коли спускаюся з гірок, мені трішечки страшно. Але коли вже спущуся, то не страшно.

ПАВЛО: Я дуже радий, що його побудували близько до Полтави. Бо я люблю аквапарки. Хоч горок не так і багато, але добре, що вони є.

Тематичні фестивалі залюбки відвідують місцеві жителі, для яких історичні місця краю не в новинку. Окрім «Пісень Бузкового гаю», «Решетилівської весни», в інших районах теж запроваджують подібні фестивалі. (розповідає керівниця туристичного клубу InGreen Ольга Влох). Другий рік поспіль у с. Березова Рудка буде проходити фестиваль Свіччине весілля. (1:38-1:45) Він символізує те, що польові роботи закінчилися і починався сезон вечорниць уже в хатах, а не на вулиці. І зовсім новий фестиваль уперше проходитиме цього року у селі Шилівка. Це маленьке село у Зіньківському районі. Звідти брати Григір і Григорій Тютюнники.

Ще у краї більше сімдесяти зелених садиб. З’являються вони біля історичних місць. Там, куди прогнозовано їхатимуть туристи. Вартість за добу стартує з 50 грн. (каже заст. начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Лариса Оніщук). Диканька, я знаю, 150. Там п’ятнадцять садиб, в залежності від якості послуг, де зручності. (0:38-0:44) Харчування за окрему додаткову платню йде від 25 до 35 грн за сніданок.

У готелі найдешевше проживання обійдеться у 150 грн за добу. Нині у Полтаві відкрили три хостели. (продовжує Лариса Оніщук): Самий кращий турист – це який поночував і похарчувався. Бо він більше коштів залишить у місцевій громаді.

Організовують відпочинок в області понад двісті двадцять турагентів. Але тільки п’ята частина з них займається внутрішнім туризмом.