Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Вчетверте у Миргороді відбувся ковальський фестиваль ножових майстрів

Вчетверте у Миргороді відбувся ковальський фестиваль ножових майстрів

Патріотично-мистецький захід на честь загиблих в АТО ковалів розгорнули на березі річки. До  містечка майстрів  учасники та гості прийшли фестивальною ходою, поіменно згадали загиблих та вшанували їх хвилиною мовчання. Синьо - жовтий патріотичний танок розпочав святкову програму. Біля кожної атракції збираються глядачі та охочі навчитися ковальській  справі.  Шестирічний Роман вправно кував метал у "дитячій кузні". Говорить, що було не складно.

Рома, я зробив цю підкову і повезу її дому.

Дорослі тим часом знайомляться з тонкощами  плавки металу та приміряють лицарські обладунки. Раритетні експонати привезли реконструктори історичних боїв. Говорить учасник клубу " Русичі" Віталій Литвин: ми їздимо по фестивалях історичних, на жаль в Україні їх дуже мало, але в Польщі проводять, ми весною були у місті Замості.Є змагання,  турніри по історичному шабельному фехтуванню, воно відрізняється від класичного, шпажного, бо зброя, яка використовується , вона  по вазі зроблена по музейним зразкам, вона - важка.

Упродовж дня  більше 20 майстрів з різних куточків України показували майстер- класи: демонстрували лиття латуні та бронзи, народження дамаської сталі та створення клинка. Продовжили вони і традицію загиблого в АТО коваля із села Трудолюб Петра Федоряки -  змайстрували сонячний годинник.  Розповів коваль з Полтави Владислав Вишневецький: форма взята  не популярна, тому що вона складніша, ніж всі інші і розміри взяті з тою задумкою, щоб цей годинник попри своє призначення показувати час, як скульптура паркова. Годинник буде напівкруглий, загальна довжина до 3 м висотою, в ширину діаметр.

Щороку організатори присвячують годинник воїнові-ковалю. Цьогорічний викували у пам'ять про загиблого в АТО  Сергія  Рибченка з Нікополя.   Четвертий часомір  встановлять у парковій зоні Миргорода.