Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

Соломія Вітвіцька презентувала у Полтаві проект «Переможці-2»

Соломія Вітвіцька презентувала у Полтаві проект «Переможці-2»

15 фотоісторій про мужність і перемоги над собою. У Полтаві презентували соціальний мультимедійний проект «Переможці-2». Він розповідає про історії бійців АТО, волонтерів, які втратили кінцівки на війні, а також про паралімпійців. Серед учасників є і полтавці – Юрій Дмитренко та Костянтин Фішер. З організаторами проекту та «переможцями» спілкувалася Карина Москаленко.

Учасник проекту, полтавець Юрій Дмитренко фотографується з рідними на фоні світлини. Хлопець навесні 2016-го підірвався на міні - і втратив ногу. Та ветеран АТО отримав спортивний протез. У жовті візьме участь у великому марафоні морських піхотинців у Сполучених штатах. Розповідає: над образом під час фотосесії працювали близько години.

Юрій Дмитренко, учасник проекту «Переможці-2»: Знайшли канат. Я сказав, давайте спробую пострибати на канаті. Вийшло, проблем немає. Тому що знаю, що на скакалці проблем немає стрибати. Спробували на канаті. У мене виходило, фотографу сподобалося.

У другій частині проекту – 15 фотоісторій. Разом з ветеранами АТО взяли участь і паралімпійці. Куратор проекту Соломія Вітвіцька говорить: насправді учасників більше.

Соломія Вітвіцька, куратор проекту: Це не лише ті, хто від фотографовані. Тому що ми, наприклад, збирали також на протез Руслану Мураєву з Дніпра, який взагалі не є учасником проекту «Переможці». Але тим не менше уже є, оскільки ми допомогли йому купити протез.

 «Переможці-2» акцентують увагу на спортивному протезуванні. Під час презентації на такий протез збирали кошти та вручили сертифікат на його отримання ветерану АТО Костянтину Фішеру. Чоловік до війни займався східними єдиноборствами. І хоче продовжити цю справу.

Костянтин Фішер, учасник проекту «Переможці»: Наперед я планував создать саме спортивну школу, де я б міг тренувати молодь, яка зараз потребує спортивно-патріотичної підготовки.

Соломія Вітвіцька говорить, що полтавські «переможці» красиві, оптимістичні та спортивні.

Соломія Вітвіцька, куратор проекту: Ми з вашим Фішером уже сусіди. Він переїхав до Києва. І ми спілкуємо. Прям живемо у сусідніх кварталах на околиці столиці.

15-річна полтавка Тетяна розглядає світлини та фотографує історії учасників. Каже: ці фото повинні бачити діти.

Тетяня Мороз, полтавка: Коли кожного дня по новинам передають, що є якісь втрати, що не вистачає коштів на те-те-те. А тут ти бачиш іншу сторону медалі, що все-таки є люди, які попри ці складні умови долають перешкоди.

Для гостей заходу в обласному театрі імені Гоголя заспівала Світлана Тарабарова.

Світлана Тарабарова, співачка: Хлопців знаю. Ми їздили і в Латвію. Ми багато вже з «переможцями». Багато міст об’їздили. Це неймовірні люди, сильні люди, які мене навчають, які мене виховують.

Організаторами фотовиставки у Полтаві стала громадська організації «Рух «Є свідомі». Усі охочі можуть побачити фото конструкції до 12 вересня на Театральній площі. Нагадаємо, соціальний проект «Переможці» є спільною ініціативою ТСН та журналу «Viva».