Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Облради хочуть відсторонити від погодження користування земельними надрами

Облради хочуть відсторонити від погодження користування земельними надрами

Полтавська облрада звернеться до Президента України та Прем’єр-міністра щодо передачі земель поза межами населених пунктів   у комунальну власність територіальних громад.   За словами голови обласної ради – Олександра  Біленького, законопроекти із розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо управління земельними ресурсами, у Верховній Раді   розглянули лише  у першому  читанні. Також, Олександр Біленький розповів: у Парламенті зареєстровано постанову про відсторонення обласних рад від порядку погодження користування  земельними надрами. Голова облради  говорить: у своїх інтересах  постанову лобіюють  компанії «Нафтогаз України» та «Укргазвидобування». У квітні цього року прес-служба «Укргазвидобування» повідомила: "Полтавська облрада у восьме відмовила підприємству в погодженні спецдозволів на користування надрами й це  негативно впливає на заповнення бюджету області  та погіршує стан інфраструктури Полтавщини". 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Ситуації, які виникали зараз в тому числі й в Полтавській обласній раді. Для того щоб отримати відповідні  преференції ми звичайно блокували певні рухи в тому числі й «Укргазвидобування» на користування надрами. Звичайно,  ми розуміємо що лоббі «Нафтогазу» чи «Укргазвидобування» заходе зараз з іншої сторони – їм простіше прибрати обласну раду з цього ігрового поля і можливо, вони так думають що це найлегший шлях домовитися із кабінетом Міністрів чи народними депутатами. Відповідно, хто буде тоді оператором прийняття цих рішень. 

Нагадаємо, у лютому 2017-го Президент України  Петро Порошенко підписав законопроект  щодо зарахування п’яти відсотків рентної плати до місцевих бюджетів за користування надрами для видобування нафти, природного газу та конденсату. Закон почне діяти з першого січня 2018-го року.