Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Квартирні грабіжники використовують автомобілі із закордонною реєстрацією

Квартирні грабіжники використовують автомобілі із закордонною реєстрацією

Близько шестисот квартирних крадіжок цього року зафіксували правоохоронці на Полтавщині.Більше ста помешкань пограбували в обласному центрі. Найбільше грабіжники полюбляють забирати гроші та коштовності, рідше побутову техніку. Як захистити своє житло від злодіїв, дивіться у сюжеті.

Злам серцевини замка, підбір ключів та пошкодження металево-пластикових вікон – найпоширеніші способи проникнення грабіжників до помешкань на Полтавщині, розповідає  Олександр Лиманець. За словами правоохоронця, найчастіше квартири грабують вдень, рідше - вночі.

 Олександр Лиманець, заступник начальника відділу розкриття злочинів проти власності УКР ГУ НП у Полтавській області: Але група, яку ми затримали у Полтаві, вони скоювали крадіжки саме вночі. Тобто,   вони в дев’ять годин приїжджали до будинку, перевіряли по вікнам де не горить світло. Прозвонювали квартири й пізніше приїжджали о 12-й ночі – знову перевіряли й потім вже скоювали крадіжки.

Олександр Лиманець розповідає,  грабіжники часто працюють групами та використовують  автомобілі  не державної реєстрації.

Олександр Лиманець, заступник начальника відділу розкриття злочинів проти власності УКР ГУ НП у Полтавській області: Зараз дуже багато автомобілів реєстрації з ЄС. Тобто, злочинці зараз намагаються максимум унеможливити їх відпрацьовувати. Оскільки ці автомобілі не можна відпрацювати по реєстрації на належність даних автомобілів. Тому вони старається їх використовувати. 

Крадії користуються сучасними приладами, які можуть налякати собак охоронної породи. Тож правоохоронці говорять, для приватних будинків найкраща система захисту  від пограбувань – це охоронна сигналізація.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області: Зрозуміло, що ніхто не хоче у приватному будинку мати на вікнах грати. Тому в даному випадку найбільш ефективним захистом для заможних будинків є охоронна сигналізація. І будинки безпосередньо будуть обслуговуватися на централізованому пункті  Поліції охорони або інших охоронних структур.

Правоохоронці закликають громадян бути пильними та одразу звертатися до поліції, якщо поведінка незнайомців у під’їзді чи біля будинку викликає підозру . Нагадаємо, з початку року на Полтавщині зареєстрували шістсот квартирних крадіжок . Найчастіше  помешкання грабували у Полтаві, Кременчуці, Миргороді та Горішніх Плавнях.