Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

"Оскар і рожева пані" знову в Полтаві

"Оскар і рожева пані" знову в Полтаві

 «Як у країні люди народжуються та як йдуть із життя –  це показник морального обличчя суспільства!» - заявила заслужена артистка України Ірма Вітовська. Актриса разом із колегами з Івано-франківського та столичного театрів виступила перед полтавцями із своїм благодійним арт-проектом «Оскар та рожева пані». Вистава присвячена проблемам дітей, хворих на рак.       

Історія дружби ексцентричної акторки Рози й вмираючого хлопчика, який перед смертю написав десять листів до Бога.

Арт-проект привертає увагу до необхідності створення ефективної системи паліативної допомоги для онкохворих малюків.

Особливо актуальним є створення «виїзних» бригад, фахівці яких  доглядали  б дітей на дому. Їх на Україні існує лише кілька.

Ірма Вітовська, заслужена артистка України : Мені подобається, що в Полтаві це процес набуває великого старту  і тут є люди які готові це взяти на себе, і я так розумію,  місцева влада зацікавлена.

Гроші, зібрані у Полтаві,  артисти лишають онкологічному відділенню дитячої міської лікарні. На них закуплять необхідні препарати. Розподілити кошти допоможуть дві місцеві благодійні організації.

Такий механізм працює у кожному місті. За два роки гастролів із «Рожевою пані» актори зібрали мільйон двісті тисяч гривень.

І все ж, надзадача проекту – не лише пожертвувати гроші,  а надихнути  українських чиновників удосконалити  і втілити гуманні закони,  які захищатимуть права тяжко хворих.

Ірма Вітовська, заслужена артистка України: Психологічні служби роботи з батьками, реакція оточення, сусідів, робота з родинами, де часто є психологічне велике перевантаження, емоційне вигорання, робота підготовки волонтерів, підготовка медсестр для таких людей, праця з духовенством, як працює духовенство в спайці з такими родинами і дітьми.

Виходячи на поклін глядачам, Ірма сказала, що  приклад «Оскара і Рожевої пані»  можуть переймати всі театральні колективи, аби змінювати талантом світ на краще. Нагадаю,  на сьогодні майже 17 тисяч українських дітей потребують паліативної допомоги – тобто,  применшення болю, полегшення якості життя та надання медичних, психологічних і соціальних послуг.