Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Жителі Яківців на виграні гроші створили арт-об'єкт

Жителі Яківців на виграні гроші створили арт-об'єкт

У  Яківцях  місцеві жителі облаштували поручнями схил, оновили дитячий майданчик, зобразили на паркані ілюстрацію до відомого мультфільму «Жив - був пес». Звідки виникла така ідея та скільки коштів на це витратили, розкаже  моя колега Валерія Рибалка.  

Центр  - єдине місце в  Яківцях, де діти та молодь можуть посидіти, відпочити, погратися в пісочниці та поспілкуватися, каже голова органу самоорганізації населення Вікторія Писаренко. Люди вирішили взяти ініціативу в свої руки та поліпшити благоустрій своє малої батьківщини. Вони подали заявку на конкурс «Інституту інтегрованого розвитку міст в Україні». Та перемогли. Кошти, які виграли,  вирішили спрямувати на створення  арт-об`єкту. У реалізації задуманного взяли участь діти, які навчаються в художніх школах Полтави, та дорослі.  

Вікторія Писаренко, голова органу самоорганізації населення «Яківці»: Уже був у нас ескіз про Смішариків. Треба було приступати до цього ескізу, але молодь нам запропонувала ідею «Жив- був пес». І нам це сподобалось. Ми почали жити цією ідеєю.

Запросили художницю із села Крячівка,  фольклорний ансамбль якого озвучував мультик «Жив-був пес». Фарбу купували за кошти проекту – витратили майже одинадцять тисяч гривень. Додавали і свої.

Валерія Рибалка, журналіст: Ось таким схилом вимушені ходити мешканці вулиці барикадної, що в Яківцях. Взимку це небезпечно. Щоб уникнути  падінь, тут встановили поручні.

Щоб облаштувати цей схил, витратили більше семи тисяч гривень. Також  місцеві жителі своїми силами оновили дитячий майданчик, розташований на перехресті двох вулиць. 

Вікторія Писаренко, голова органу самоорганізації населення «Яківці»: Цей майданчик теж зроблений за кошти проекту «Розвиток міста». Вийшли мешканці перевулку Сумського та ближніх будинків Барикадної. І в суботу зробили оцей ремонт забора і уборку цього майданчика.

На цьому жителі Яківців зупинятися не збираються. Навесні планують влаштувати свято «Вікно в Європу». Хочуть запросити на нього представників  іноземних громад, щоб ті продемонстрували свою культуру та традиції.