Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Колекцію церковних старожитностей представили в Полтавському краєзнавчому музеї

Колекцію церковних старожитностей  представили в Полтавському краєзнавчому музеї

Металева пластика,  кіотні хрести та ікони  – колекцію церковних старожитностей  представили у Полтавському краєзнавчому музеї. Всього – 80 експонатів. Вони різних часів, починаючи від періоду Київської Русі. Значну частину колекції презентували вперше. Докладніше про це  далі у сюжеті.          

Кіотні хрести  серед експонатів  Полтавського краєзнавчого музею – одні з найцікавіших, розповідає старший науковий співробітник Ірина Власенко.Такий церковний аксесуар не носили на тілі. Від звичайного натільного він відрізнявся розміром і мав нетрадиційну форму.

Ірина Власенко, ст.науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею: Це вироби північних майстрів. Такий тип хреста з'явився у Виговському монастирі. Прикрашені вони різнокольоровими емалями.

Виставка, за словами директора музею, унікальна. Сучасна колекція  нараховує понад 300 експонатів. Це культова давньоруська та пізньосередньовічна металопластика, а також вироби з мідних сплавів гуслицьких і московських майстрів 18-го століття.

Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею: В основу цієї колекції лягли збірки музею К.Скаржинської, збори від співробітників музею дореволюційного часу і 20-тих років…музейну збірку.

Роман Прохватіло, відвідувач виставки: Це дійсно шедеври сакрального мистецтва

Серед експонатів виставки  є також  гаптований церковний одяг та живописні ікони на дереві. Серед них – молебний образ Пресвятої  Богородиці.

Миколай Храпач, настоятель Свято-Покровської  церкви в Полтаві: Це наша небесна, спільна Мати. Вона є молитовницею за всіх людей. Тому найбільше в Україні зверталися до неї. Майже у кожній хаті була ікона Покрови.

Експозиція  церковних старожитностей у  Полтавському краєзнавчому  музеї триватиме до кінця року.