Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві презентували нову книгу про Симона Петлюру

У Полтаві презентували нову книгу про Симона Петлюру

Листи, документи та спогади. Усе це можна знайти у виданні «Симон Петлюра і українська революція», яке презентували в обласній бібліотеці. Його упорядник та редактор - голова обласної «Просвіти» Микола Кульчинський. Над книгою автор працював близько 3 місяців і використовував еміграційні видання.

Книга присвячена 100-літтю Української революції та головному отаману армії Української народної республіки Симону Петлюрі. У ній листи та документи політика, а ще спогади про нього. Упорядник видання Микола Кульчинський каже: відбирав матеріали актуальні та ті, що розвінчують міфи більшовиків.

Микола Кульчинський, упорядник видання: Скажімо, міф про антисемітизм. Тут я вміщую наказ по армії (його наказ як головного отамана), в якому говорить про кару смерті за антиєврейські погроми.

У виданні – світлини родини, будинку Петлюр у Полтаві. Також стаття про полтавський період життя.

Микола Кульчинський, упорядник видання: Релігійне виховання спонукало його до роздумів, до етичних роздумів. Звідси протест проти національного гноблення. Бо українська мова переслідувалася. В училищі, семінарії постійні утиски.

Ось ці учасники презентації кажуть: книга може зацікавити багатьох.

Олег Пустовгар, перший заступник голови обласного об’єднання товариства «Просвіта»: Дуже вже простежується паралель із російською агресією, із амбіціями тодішніх політиків, які між собою чубилися, але всі, хто чубився, опинився на еміграції і втратили державу власне.

Влада Рябоха, бібліотекар: Справді дуже обмаль зараз інформації про нього. І навіть на 100-річний ювілей Української революції, дуже мало є компетентних джерел. Особливо, якщо це якась історіографія.

Микола Кульчинський говорить, що цим виданням ініціює встановлення пам’ятнику Симону Петлюрі у Полтаві. Каже: є розпорядження голови обласної адміністрації. Та остаточне рішення за місцевою владою.

Микола Кульчинський, упорядник видання: Земля у місцевого самоврядування. Рішення створення журі – місцеве самоврядування. Все в їхніх руках.

Видання «Симон Петлюра і українська революція» вийшло накладом у 700 примірників. Воно є десятим із відновленої серії «Просвітницька книгозбірня». Нагадаємо, український військовий та політичний діяч Симон Петлюра народився у Полтаві. Він був головним отаманом  військ Української народної республіки, а згодом головою Директорії УНР.