Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Третій рік у школі-інтернаті №2 діє козацький загін

Третій рік у школі-інтернаті №2 діє козацький загін

Одинадцятикласники Артем та Віталій уже кілька років у козацькому загоні імені Івана Сірка. Навчилися рукопашному бою, розбирати та збирати зброю і надавати першу медичну допомогу.

Артем Виноградов: Я поступив у козацтво, бо я вже зі школи себе готую. Я вирішив вступати до Інституту зв’язку. І у мене вже буде досвід, як бути в строю, як подавати команди.

Віталій каже: найкраще володіє стройовою підготовкою. Віталій Толмачов: Головне – не плутатися. Якщо збився один, а нас в рою вісім. Якщо ми їздимо на якісь змагання, якщо один збився, то всі збилися.

Козацький загін працює три роки. Керівник гуртка Максим Багайдін каже: на заняття запрошують учасників бойових дій, досвідчених козаків. Зі зброєю і навичками допомагає козацький  гвардійський корпус Полтавщини. (розповідає керівник козацького загону імені Івана Сірка максим Багайдін): Не кожен солдат в армії може розібрати і зібрати автомат так, як наш учень. Не кожні солдати в армії так крокують, як наші учні.

Серед учасників загону менше третини – дівчата. Катерина – одна із них. У козацтві два роки, керує роєм, тобто, молодшими козачатами.

Катерина Чекуряєва: В козацтві дуже мало дівчат, це честь представляти саме дівчинку. Це честь захищати свою країну, бути патріоткою.

На обласних змаганнях гри «ДжУра» козацький загін увійшов у п’ятірку кращих. Для того, щоб діти охочіше займалися військовою підготовкою, для них влаштовують подібні заходи. Цьогоріч, приміром, відбувся перший «Петлюрівський вишкіл». Улітку працював військово-патріотичний табір. Поступово зміни вносять і в навчальний процес. На Полтавщині предмет «захист Вітчизни» за рахунок місцевих бюджетів замість півтори години на тиждень продовжили до двох. (розповідає директор обласного департаменту освіти та науки Олена Харченко).

Коли раніше просто довантажували цим предметом інших вчителів-предметників, то сьогодні наскрізною ниткою йде саме цей предмет має читати фахівець.

Також у школах обладнують спеціальні класні кімнати для занять із цього предмету. Згодом в обласному департаменті визначать кращі за матеріально-технічною базою. Проте вчитель першого полтавського ліцею Олег Бариш вважає, що для талановитого вчителя – це не головне.

Мені б хотілося сказати, щоб ми не обмежувалися лише матеріально-технічним забезпеченням. Майстерність педагогічного працівника була настільки високою, щоб при мінімальному забезпеченні могла все-таки могла якісно провести уроки.

Боєць АТО і автор книги для дітей Микола Кашницький говорить: цікаво розповідати про історію – один із аспектів патріотичного виховання. Чоловік наводить приклад уроків у Франції. 

Величезний наголос робиться на цікавих історичних моментах. Наприклад, дуже часто на уроках розбирають битви. Вони розкривають їх зміст для того, щоб діти краще знали власну історію і краще усвідомили, що таке політика, що таке світ.

Нагадаємо, цьогоріч на Полтавщині почала діяти обласна програма національно-патріотичного виховання.