Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Меморіальну дошку Борису Олійнику відкрили на фасаді його рідної школи

Меморіальну дошку Борису Олійнику відкрили на фасаді його рідної школи

Меморіальну дошку поетові Борисові Олійнику відкрили на фасаді його рідної школи у Новосанжарському районі. Заклад уже носить ім’я свого відомого учня. А через півроку після смерті Бориса Ілліча на приміщенні Зачепилівської школи з’явилася і меморіальна дошка.

Односельці Бориса Олійника вшанували пам'ять відомого поета у день його народження. Меморіальну дошку встановили на фасаді школи, де він навчався перші шість років. Редактор районної газети Петро Жаботинський познайомився із Борисем Іллічем у сімдесятих. Каже: поет не любив, коли називали його титули і відповідав: «Я просто зачепилівець».

Петро Жаботинський, редактор Новосанжарської районної газети «Світлиця»: Він називав нас позаштатними працівниками фонду культури. Бо завжди радо зустрічав і завжди радо допомагав, підказував, радив. Це дійсно була золота людина.  

У районній газеті «Світлиця» Борис Олійник вперше опублікував свої вірші. Почав їх писати, коли був п’ятикласником цієї школи. У музеї зберігається парта, за якою навчався поет. Ім’я Бориса Олійника навчальному закладу присвоїли п'ятнадцять років тому. А після його смерті відкрили меморіальну дошку

Марія Краснюк, директорка Зачепилівської ЗОШ ім. Бориса Олійника: Борис Ілліч кожного року приїздив до нас. Це було трохи раніше, пізніше у зв’язку із здоров’ям, став уже рідше до нас приїжджати. Але ніколи не забував своєї рідної школи. Сьогодні свято не з легких, але це для села свято.

Окрім мистецтва, Борис Ілліч займався і політичною діяльністю, був депутатом Верховної Ради кількох скликань. У професійній роботі заслужений журналіст України Микола Ляпаненко зустрічався із відомим земляком. Каже: його приналежність до комуністичної партії часто використовували для того, щоб очорнити ім’я поета.

Микола Ляпаненко, заслужений журналіст України: Але він завжди був безнадійним романтиком, який хотів бачити Україну процвітаючою і багатою. У нього поняття мати, рідня, Батьківщина, Україна були завжди поруч.

А ось цитата Бориса Ілліча із інтерв’ю, яке він дав за два роки до смерті

Борис Олійник, поет, Герой України: Я колись писав: страшно зустріти смерть. Страшно - не будьмо лукаві, В славі там чи в неславі - Страшно зустріти смерть. Страшно безсило-малим Чути себе перед смертю. Але страшніше, коли Ні за що вмерти. У нас є наша держава, яку треба вберегти.

Нагадаємо Борис Олійник, український поет, автор «Пісні про матір», тривалий час очолював Український Фонд культури. Помер митець цьогоріч у квітні після хвороби.