Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

У Полтаві вчили батьків виховувати патріотів

У Полтаві вчили батьків виховувати патріотів

Як виховати громадянина-патріота  розповідали родинам Полтавщини. В обласному Інституті післядипломної освіти провели 12-й Форум батьківської громадськості. Учасникам повідомили про основи Нової української школи, а також провели тренінги. Що головне у вихованні - дізнавалася у них  Карина Москаленко.

Юлія Сердюк - вчитель англійської мови і мама чотирикласниці Анни. Каже: на уроках проводить багато заходів на патріотичну тематику. Виховувати національні почуття, вважає,  потрібно через українські пісні, фільми та книги.

Юлія Сердюк, учасниця форуму: Навіть оцей парад вишиванок у нас і в школі дуже підтримують. Всі приходять у вишиванках вчителі і учні. І вдома у нас також є вишиванки. Я люблю вишивати і вишила своїм донечкам.

Як виховати патріота в контексті Нової української школи вчили майже сімдесятьох учасників Форуму з усієї області. Розповідали батькам і про новації в освіті, і роль сучасного вчителя. А також про формування громадянської компетентності.

Марина Єщенко, завідувачка відділу національно-патріотичного виховання ПОІППО ім. Остроградського: У країнах ця компетентність громадянська була визначена як ключова ще у 86-му році. Ми нарешті до неї прийшли. І ми запозичуємо її  і працюємо з технологіями, які розроблені європейськими науковцями, європейськими колегами.

На тренінгу пані Тетяна розповідала батькам, як розвивати критичне та креативне мислення. І показувала  сучасні технології для цього. Головне, говорить, свобода мислення. А ще вчила захищатися від маніпуляцій у ЗМІ та міжособистісних стосунках.

Тетяна Бондар, тренер тренінгу: Ми будемо розвивати власну креативність. Будемо письменниками. Наші батьки будуть за 3 хвилинки писати невеличкі оповідання.

Пан Віктор розповідає: у вихованні головне показувати особистий досвід. І відповідати вимогам сьогодення.

Віктор Сердюк, батько, учасник форуму: Суспільство ставить перед собою інші завдання, ніж були раніше. І тому потрібно пристосовуватися до сьогодення. Тому рівнятися на те, що було колись в минулому, то цьому не слід.

Нагадаємо, обласний Форум батьківської громадськості проводять із 2006 року.