Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Підприємець з Полтавщини продає сонячну електроенергію зі своєї ділянки

Підприємець з Полтавщини  продає сонячну електроенергію зі своєї ділянки

Приватна електростанція на Полтавщині. Мешканець села Затон Великобагачанського району 39-річний Олексій Онищенко став енергетично незалежним завдяки сонячним батареям. Конструкції встановив на власному городі минулої зими. Каже, в селі в холодну пору нічим було зайнятися. Тепер і себе забезпечує електрикою, і продає її.

Олексій Онищенко, підприємець: Зараз погана погода і йде вироблення енергії 220 W.

Тепер високі тарифи на комунальні послуги Олексія Онищенка не лякають. У селі Затон на власному горді чоловік встановив сонячну міні-електростанцію.

Олексій Онищенко, підприємець: На даний момент. У мене 30 кіловатна електростанція, я 5% споживаю, остальне продаю. Чисто  для обслуговування будинку, бойлер, чайник.

Перші трекери в Олексія з’явилися на початку року. Зоотехнік за фахом ідею почерпнув з інтернету. В проект вклав майже 200 тисяч гривень. Особливість електростанції в тому, що панелі  постійно  рухаються за сонцем. А відтак, на відміну від традиційної сонячної станції, вона продуктивніша  на 30%-40%.

Олексій Онищенко, підприємець: Завдяки часовому реле воно запрограмовано, що в 10 годин має бути повернуто, а у12:30 на юг.

Такі сонячні конструкції, говорить Олексій,  можуть стати стабільним джерелом додаткового прибутку. Потужності сонця вистачає не тільки  щоб повністю забезпечувати власні потреби.

Надлишок  енергії чоловік продає «Полтаваобленерго» за спеціальним тарифом.

Олексій Онищенко, підприємець: Зелений тариф, 17 євроцентів за кіловат виробленої енергії. 00:46 00:50 Розмір тарифу залежить від дати підписання договору. Після 2019 року вартість буде знижено.

Узимку, розповідає  Олексій,  прибутку практично немає - через похмуру погоду. Заробляти починає з березня.

Олексій Онищенко, підприємець: Максимально приносила 25 тис гривень. Оце літо й було 25 тис.

Нині власник приватної електростанції  розробляє наступний проект. До чотирьох працюючих  трекерів планує підключити ще п’ять.