Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Військовий комісар: "Майже 5 % призовників ухиляються від служби в армії"

Військовий комісар: "Майже 5 % призовників  ухиляються від служби в армії"

Майже 170 призовників з Полтавщини відправили на службу до армії. Строковики служитимуть у військових частинах,  розташованих  у центральній та південній частинах України. Чи виконує військкомат план щодо призову, дізнавалися наші журналісти.   

Жителька села Сту́пки Зіньківського району Марія Михайлівна прийшла провести  сина - 19-річного Миколу. Розповідає: щоб пройти строкову службу, син сам пішов до військкомату.

Марія Михайлівна, мама призовника: Каже: "Я маю відслужити. Брати служили й я повинен. Брати й в АТО були".

20-річний строковик Артем Ірклієнко каже: служитиме у Житомирі в повітряно-десантній частині. Переконаний: кожен чоловік має пройти через  армію.

 Артем Ірклієнко, призовник: Тут свої плюси та мінуси. Тут кожен показує який він чоловік, чим займався у житті. Спецпідготовка, звичайна підготовка. І так далі.

КОР: Восени цього року з Полтавщини на строкову службу відбуває  більше чотирьохсот юнаків. Служитимуть вони  у військових частинах Збройних сил України, Нацгвардії та Держслужби спецтранспорту. План із кількості призовників обласний військкомат виконує.

Дмитро Губський, військовий комісар Полтавського ОВК: Не можу сказати, які райони відстають - всі райони області працюють. Робити висновок рано: ще триватиме місяць призову. Не тільки у цьому році, але й в минулих роках ухилялися від служби майже 5 % від загальної кількості призовників.  На даний час, призов показує - юнаки йдуть свідомо.

З урахуванням резервну, на збірному пункті були присутні 180 чоловік. З них 168 строковиків з  Полтавщини  відправили на проходження служби в армії. Нагадаємо, строкова служба триває 18 місяців, для призовників із вищою освітою  - один рік.