Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

На 600 гривень зросла середня пенсія полтавців

На 600 гривень зросла середня пенсія полтавців

На 600 гривень в середньому підняли пенсії полтавцям. Лише у 5 відсотків пенсіонерів залишилися державні виплати незмінними. Переважно це ті, хто отримує спецпенсії та державні службовці. Про те, як нараховували надбавки,  з’ясовували журналісти "Лтави".

Миколі Рубану цього року виповнилося 80 років. Після служби в армії   пішов на роботу.  Спочатку працював на 20 заводі.

Микола Рубан, пенсіонер: На пресовкє і в ливарному цеху.  І в Супруновкє на ливарному.

Загальний трудовий стаж у Миколи Петровича 60 років. Після останнього перерахунку його пенсія виросла вдвічі -  до 4 тисяч. Каже, такого підвищення не очікував.

Микола Рубан, пенсіонер: Що дадуть те й моє. Я не предполагав нічого. Ціни ростуть. Тому надбавка непогана. В таком общем плані.

Але не всі отримали такі великі надбавки до пенсії. Третині  пенсіонерів Полтавщини додали тисячу гривень і більше.

Володимир Носенко, 1-й заступник начальник ГУ пенсійного фонду України в Полтавській області: Передусім це ті,  хто працювали в таких галузях як гірничозбагачувальна,  промисловості, металурги, шахтарі.

Ті, хто вийшли на пенсію цього року,  надбавок взагалі на отримали.  Таких 5 відсотків серед пенсіонерів Полтавщини.  

Володимир Носенко, 1-й заступник начальник ГУ пенсійного фонду України в Полтавській області: Аналізуючи рівень підвищення можна сказати, що він різний у кожного з пенсіонерів.  Це залежить перш за все від  того,  що було застосовано страхові принципи для осучаснення пенсій. Більші підвищення отримали ті люди,  які мають значний заробіток в першу чергу як його пояснити. Це в декілька раз вищий заробітної плати по Україні.

Нагадаємо з початку 2018 року право на пенсію за віком в 60 років буде у тих громадян, які мають 25 років страхового стажу. Далі мінімальний страховий стаж збільшуватиметься на рік протягом 10 років, поки у 2028-му не становитиме  35 років. У 63 роки на пенсію можуть виходити ті особи, які мають 15 років страхового стажу на 1 січня 2018 року.