Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

На Полтавщині відкривають перші в Україні відділення денного догляду та реабілітації дітей-інвалідів

На Полтавщині відкривають перші в Україні відділення денного догляду та реабілітації дітей-інвалідів

На Полтавщині вперше в Україні з’явилися денні відділення догляду та реабілітації дітей-інвалідів. Поки що їх 2: в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені Синяговського та Кременчуцькому міському центрі реабілітації дітей-інвалідів. Наступного року їх кількість в області має зрости.

Ірина Даценко в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті працює більше 10 років.  До цього  працювала вчителем - реабілітологом. Віднедавна очолює   денне відділення догляду та реабілітації дітей-інвалідів.

Ірина Даценко, завідувачка денного відділення догляду та реабілітації дітей-інвалідів Зіньківського дитячого будинку-інтернату: Денне відділення працюватиме з 8 годин до17-ї. Тобто, батьки мають можливість привести дитину. Дитина у нас тут буде харчуватись 3 рази, денний сон, ну і звичайно ж надаються послуги

В цей час батьки цих дітей мають можливість працювати.

Марина Приступа, директор Зіньківського дитячого будинку- інтернату ім. О.В.Синяговського: Зараз уже маємо 6 підопічних таких. Допомагають цим діткам як соціальна реабілітація, фізична реабілітація, логопедична, фізична корекція.

Для дітей із вадами розвитку досвідчені фахівці випробовують нові методи реабілітації. Приміром, у цій соляній кімнаті лікують бронхіальну астму, захворювання щитовидної залози та ГВІ.

Людмила Корнієнко, директор департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА: Такі відділення ми хочемо на слідуючий рік започаткувати і відкрити в наших вже психоневрологічних будинках-інтернатах.

За словами Людмили Корнієнко, нині на Полтавщині близько 70 відсотків всього населення користується різними видами державної соціальної допомоги.