Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Втричі зросло навантаження на одного соцпрацівника на Полтавщині

Втричі зросло навантаження на одного соцпрацівника на Полтавщині

Протягом останніх років навантаження на одного соціального працівника Полтавщини зросло майже втричі, каже директор обласного департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко. В області більше 3 тисяч соціальних працівників. І з кожним роком роботи в них додається. Окрім виконання  державних та обласних програм, вони реалізують і Всеукраїнські пілотні проекти. Про роботу соцпрацівників напередодні їхнього професійного свята дивіться у сюжеті.

Наталія Тараненко соціальним робітником працює 20 років. Чи не щодня в будь-яку погоду, а інколи і час доби,  вона йде до людей, які потребують її допомоги.

Соціальні працівники виконують комплекс робіт по догляду за пенсіонерами, інвалідами та одинокими непрацездатними громадянами похилого віку. Вони надають послуги, передбачені відповідним договором.

Наталія Тараненко, соціальний робітник зі стажем: У мене 10 підопічних моїх. Ходимо ми 2 рази в неділю відвідуємо їх. Єсть і дідусі, і бабусі. Але ми знаходимо спільну мову. Буває інколи і важко. Але видихнеш - і все одно допомагаєш, спілкуєшся,  щоб їх якось розрадити. Вони вже для мене,  як члени сім’ї. Як рідні.

82- річній полтавці Лідії Черниш соціальний робітник допомагає вже не перший рік.  Пенсіонерка поховала чоловіка і єдину сестру, нікого із рідних не має. Прихід соціального робітника порівнює зі святом.

Лідія Черниш, пенсіонерка: Здоров’я немає. А сей час  все до чого не кинься а сил не має.  Наташа дуже мені допомагає. Це нелегка робота в них. Я понімаю. Ми всі люди вже старі. У кожного своя звичка, свій характер.  А їм треба так підійти до кожного,  щоб все добре було.

В соціальній сфері на Полтавщині працює понад 6 тисяч працівників. Половина з них - соціальні працівники, під чиєю опікою близько 800  тисяч громадян. Загалом в області реалізують понад 30 державних соціальних програм

Людмила Корнієнко, директор департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА: Основним завданням вже 3-ій рік перед нами є надання соціальної підтримки при оплаті житлово-комунальних послуг. Тобто, виконання державної програми житлових субсидій.

На сьогодні в області 375 сімей користуються такою допомогою, а це більше половини мешканців Полтавщини. За кожною довідкою стоїть напружена робота працівників соціальної сфери. Інколи їм доводиться працювати понад норму, а також  у вихідні.

Людмила Корнієнко, директор департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА: Тому, що ми бачимо, що з’являються нові категорії населення, які потребують підтримки: це і учасники АТО,  і сім’ї загиблих, це і вимушені переселенці. Це відбувається без збільшення штатної численності. І тому всю додаткову роботу ми виконуємо за рахунок виходу в  додатковий час і вихідні дні.

Одним з пріоритетних напрямів роботи є соціальний захист учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей. Крім соціальних програм, які реалізують через органи соціального захисту населення на державному рівні, діє й обласна програма. На її реалізацію з обласного бюджету щороку спрямовують десятки мільйонів гривень.

Робота соцпрацівників в Україні відрізняється від тієї, що виконують їхні колеги за кордоном. 

Людмила Корнієнко, директор департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА: Зовсім інший підхід. Там таких програм як у нас не має. Не має такої програми як пільги. Там форма роботи будинків інтернатів зовсім інша. Там в основном сімейного типу. Форми роботи зовсім інші і напрями також.

На Полтавщині  відпрацьовують нові напрямки роботи щодо удосконалення шляхів соціальної підтримки населення.

Так, на рівні області реалізують два проекти: з надання послуг із соціальної підтримки населенню через об’єднані територіальні громади, а також працевлаштовують безробітних осіб з числа малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.